přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. září 2010, 12:14

Vyšly zářijové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v zářijovém čísle dočtete?

ČAS informuje…
- Předseda svazu Libor Varhaník ve svém úvodním slově začíná s hodnocením sezony a zamýšlí se nad řešením aktuálních témat atletického hnutí. Najdete na straně 1.
- Předsednictvo ČASu jednalo na svém pravidelném zasedání 7. září. Str. 2.
- Sekretariát ČASu (str. 2) upozorňuje trenéry s propadlou licencí i na potřebná školení a doškolení, která proběhnou na podzim, a dále sděluje způsob registrace sportovců. (str. 3-4).
- Z činnosti komisí a rad: představujeme metodickou komisi (str. 4-5) a informujeme o bodovacích tabulkách a pořadatelích Kinderiády 2010/11 (str. 5).

AL_09-2010_b.jpg
Náhled titulní strany, lze zvětšit

Z krajů
- Představíme další „kraj“ – Pražský atletický svaz, zpovídali jsme jeho předsedu Vladimíra Tikala. Více na stranách 7-8.
- Nejstarší atletický oddíl v ČR AC Praha slaví 120 let od svého založení, s. 8-10.
- Bývalý předseda sdružení statistiků Jiří Hetfleiš připravuje nejlepší výkony podle ročníků mládeže, tentokrát přišly na řadu starší žákyně (15 let). Omylem však zůstaly v textu statistiky z minulého měsíce (14 let). Za chybu se omlouváme, napravíme ji v následujících AL. Na dokument navazují opravy již vydaných chlapeckých kategorií. Strany 11-13.
- Na stranách 15 až 18 přinášíme zápisy z jednání KAS, především ze závěru srpna: Olomouc, Vysočina, Jihomoravský, PAS, Plzeňský, Moravskoslezský a Karlovarský.

Rubriku Kalendárium si můžete prohlédnou na stranách 18-21. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo slaví v nejbližší době (půl)kulaté výročí, neváhejte nám poslat informace o něm (ní), popř. tip na adresu redakce (redakce@atletika.cz nebo mprochazka@atletika.cz). Dále se sešly bohužel hned čtyři smutné zprávy, přišly z Náchoda, Šumperku, Prahy a Plzně (s. 22).

Závěr AL (s. 23) patří tradičně pozvánkám na hlavní akce, které očekáváme na českém území do dalšího vydání. Letošní sezona šampionátů jednotlivců vyvrcholí tradiční silničním MČR – Běchovice-Praha, mládežnické kategorie ještě čekají boje o tituly v oddílových družstvech a také Corny středoškolský pohár.

V tomto čísle inzerují:
Na straně 5: Krosové závody na Strakonicku: www.a3c.cz
Na straně 14: 85. ročník běhu „Kolem Ameriky“, Atletika Písek
Na straně 23: Startovní čísla: www.tiskofset.cz

Všechny Atletické listy, včetně toho aktuálního čísla najdete na www.atletika.cz v rubrice ČAS – ČAS vydává – Jednotlivá čísla AL až do roku 2003. Aktuální číslo je ke stažení zde.

Zasílání mailů s AL je volně dostupné komukoli, kdo se nám přihlásí na adresu redakce, nejlépe e-mailem: redakce@atletika.cz

Věříme, že nám zachováte přízeň. Příjemné čtení Vám přeje

Michal Procházka, redaktor AL