přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. května 2011, 09:49

Vyšly květnové Atletické listy

Vychází páté číslo informačního bulletinu Českého atletického svazu roku 2011. Co v něm najdete?

ČAS informuje…
- Předseda svazu Libor Varhaník ve svém úvodním slově hovoří o květnových událostech – startu Diamantové ligy a domácí extraligy, ostravské Zlaté tretře a soutěži pro děti o setkání s Boltem. Najdete na straně 1.
- Předsednictvo ČASu jednalo na svém pravidelném zasedání 17. května. Str. 2.
- Sekretariát ČASu informuje o doporučeném očkování pro reprezentanty na MS (str. 2-3).
- Z činnosti komisí a rad: přinášíme rozhovor s nově zvoleným předsedou komise mládeže Petrem Punčochářem, informace o hostování pro letošní rok (viz příloha), upozorňujeme na vydanou halovou ročenku 2011 a na zveřejněnou statistiku nejlepších výkonů na českém území (str. 3-5).

AL05-2011_b.png
Náhled titulní strany - lze zvětšit

Z krajů
- Představíme, co je nového ve Plzeňském KASu, zpovídali jsme jeho předsedu Petra Konopa. Více na stranách 5 a 6.
- Na stranách 7 až 9 přinášíme březnové a dubnové zápisy z jednání KAS: Liberecký, Jihomoravský, Olomouc, Karlovarský, Zlínský, Královéhradecký, Pražský, Vysočina.

Rubriku Kalendárium si můžete prohlédnout na stranách 10-16, výročí zpracovává Milan Skočovský. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo slaví v nejbližší době (půl)kulaté výročí, neváhejte nám poslat informace, popř. tip o něm (ní) na adresu redakce (redakce@atletika.cz nebo mprochazka@atletika.cz). Pokud máte na dotyčného i kontakt (mail, telefon), připojte jej prosím také.

Závěr AL (s. 20) patří tradičně pozvánkám na hlavní akce, které očekáváme na českém území do dalšího vydání. Následující období je atleticky velmi nabité. Extraligu čeká druhý díl mítinkového kola – Praga Academica – ještě před ním ale přijde i jedno „klasické kolo“ v Ostravě. Rozjedou se dvěma koly i nižší soutěže, kterých se změny zatím nedotkly.
Proběhnou i nejvýznamnější mítinky na našem území, nejprve Daňkův memoriál, jenž se vrací na atletickou mapu po roční pauze. Následuje jubilejní Zlatá tretra a poté v těsném sledu Odložilův memoriál a vícebojařský TNT-Fortuna. Hrát se bude ale i o republikové tituly, vícebojaři v Praze, junioři s dorostenci v Ostravě. O kvalifikaci na vrchařské ME půjde na Lysé hoře.

V tomto čísle inzeruje na straně 15: Startovní čísla, www.tiskofset.cz.

Všechny Atletické listy, včetně toho aktuálního čísla najdete na www.atletika.cz v rubrice ČAS / ČAS vydává / Jednotlivá čísla nebo rovnou zde. Zasílání mailů s AL je volně dostupné komukoli, kdo se nám přihlásí na adresu redakce, nejlépe e-mailem: redakce@atletika.cz

Věříme, že nám zachováte přízeň. Příjemné čtení vám přeje

Michal Procházka, redaktor AL