přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Výsledky poháru vrchařů budou vyhlášeny pod vlajkou EAA

Při slavnostním vyhlašování vítězů Českého poháru v běhu do vrchu si česká atletika připomene pořadatelství evropského šampionátu v nadcházející sezoně.

V Městském sále v Úpici bude v sobotu 12. listopadu vztyčena vlajka Evropské atletické asociace, která přidělila uspořádání ME v běhu do vrchu 2006 Malým Svatoňovicím. Domácí reprezentanti hodlají navázat na úspěšnou sezonu 2005, jež České republice přinesla stříbro Anny Pichrtové a bronz družstva žen na mistrovství Evropy a další bronzovou medaili Pichrtové z neoficiálního MS.

Český pohár v běhu do vrchu 2005 tvořily čtyři desítky závodů, poslední bodovaný se uskutečnil před dvěma týdny ve Špindlerově Mlýně. Tuto sobotu se v Úpici poběží už dvaatřicátý ročník Běhu Dlouhými záhony (11.300 metrů pro muže, ženy a veterány). Od 15 hodin se pak bude pozornost soustředit na slavnostní ceremoniál.

Sportovního i kulturního programu se zúčastní i eurokomisař Vladimír Špidla, který se bude na vyhlašování nejlepších vrchařů ČR podílet. V kategorii "muži A" získal prvenství orlickoústecký Miroslav Vítek, v elitní kategorii žen se stala jedničkou Iva Milesová z Kovošrotu Praha.

  

     

Tomáš Klement

Vytisknout