přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla "světová" ATLETIKA

Na stánky a do schránek míří nové číslo ryze atletického měsíčníku, jehož hlavní náplní je tentokráte reflexe MS v japonské Ósace.

Seniorské reprezentaci se na světovém šampionátu podařilo navázat na globální i evropské úspěchy mladších kategorií. Obsadila šesté místo v pořadí národů dle medailí a čtrnácté dle bodového hodnocení, což je více než dobrou vizitkou. Na její záda hleděly tak atleticky silné země jako Itálie, Švédsko či Ukrajina!

Z českého pohledu úspěšnému šampionátu v Japonsku je věnována velká většina obsahu tohoto čísla. V bohatém materiálu nechybí hodnocení z pera reprezentačního šéftrenéra, původní reportáž z Ósaky a také průřez všemi disciplínami historicky jedenáctého mistrovství světa, přičemž zvláštní prostor je pochopitelně věnován především těm, v nichž česká reprezentace ukořistila některý z cenných kovů. Nejeden z fanoušků pak jistě vezme zavděk kompletním přehledem výsledků, který se neomezuje pouze na finále, ale zahrnuje skutečně vše včetně jednotlivých rozběhů a kvalifikací.

Byť je však mistrovství světa nepochybně nejdůležitější událostí roku, pojem „atletika“ zdaleka nevyčerpává. Proto se i tentokráte vešly do obsahové náplně zářijového čísla nejvýznamnější události na domácích i zahraničních kolbištích. Reportáže a analýzy doplňují metodické materiály k přípravě a nepřerušen zůstává i oblíbený seriál o historii atletických disciplín.

Adam Pražák

Vytisknout