přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla srpnová Atletika

Do novinových stánků i schránek předplatitelů zamířilo aktuální číslo atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Jedním slovem Peking, dvěma slovy předolympijský speciál, to je hlavní náplň aktuálního čísla specializovného časopisu o královně sportu. Právě z tohoto důvodu také srpnová Atletika následuje v relativně rychlém sledu po minulém měsíci.

Velkou část předpekingského čísla zabírá jakési náhled, jak by mohla atletika na OH vypadat. V hlavičce každé z disciplín si můžete prohlédnout výčet obsahující světového a olympijského rekordmana, aktuálního šampiona OH i MS, ale také držitele nejlepšího letošního výkonu. Ve speciálu OH nechybí ani zajímavosti z české výpravy, perličky olympijských statistik a zvláštní článek je také věnován ženské stopě na Hrách, která se začala psát právě před 80 lety.

Ale nejen olympiádou je živa atletika, i když třeba aktuálnímu dění se věnuje "jen" článek o domácím mistrovství vícebojích, kde nelze nezmínit ukončení kariéry jednoho z desetibojařský fenoménů historie - Tomáš Dvořáka. Bývalému světovému rekordmanovi se na OH příliš nedařilo, zato Jan Železný, stále ještě aktuální držitel výkonu všech dob, získal pod pěti pruhy významný díl své slávy. A mimochodem dal i jméno druhému dílu oštěpařské historie... Více však již v srpnové Atletice.

Za redakci Atletiky přeje příjemné čtení

Michal Procházka

Vytisknout