přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla prosincová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického magazínu. Co v něm najdete?

Prosincové číslo je již tradičně tak trochu bilanční, tentokrát se za uplynulým rokem ohlížíme na třech úrovních. Vrcholné dění na domácí scéně průběžně mapoval přední český statistik Luděk Follprecht a výkony těch nejlepších uspořádal do přehledných žebříčků. „Světové“ dění zrekapituloval redaktor Michal Procházka optikou globální ankety IAAF World Athlete of the year. A trojlístek různých pohledů na sezonu završuje předseda ČAS Karel Pilný. Zajímavých témat však v rozhovoru s ním najdete mnohem více. Aktuálně publicistickou část doplňuje reportáž o unikátní sbírce dresů Jaromíra Poppla.

Je možné, aby se atletům podařilo nasbírat deset tisíc bodů v desetiboji? Kudy k tomu vede cesta? Nad tím se v rubrice názor zamýšlí Jaroslav Halva. Pokračuje metodický seriál k vytrvalosti, v přehledu základů jednotlivých disciplín se František Langer tentokrát zaměřil na stýpl. V náplni čísla pochopitelně nechybí kinogramy, ohlédnutí do historie a tradiční portréty talentovaných mládežníků a předních českých klubů.