přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vyšla nová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří čerstvé číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Předně samozřejmě dozvuky končící sezony se všemi očekávanými i překvapivými událostmi. Do té první kategorie spadají zejména vyvrcholení celoročních soutěží Světové atletické tour a vícebojařské a chodecké IAAF Challenge, do té druhé třeba řádění americké sprinterky Jeterové, která pohříchu až po vrcholu sezony začala běhat časy, jež oprášily myšlenky na „nedostižný“ světový rekord Florence Griffithové-Joynerové.

Také domácí scéna má jeden takový případ, byť zatím na podstatně skrovnější úrovni. Příběh juniorského oštěpaře Jakuba Vadlejcha je však o to záhadnější, že se u něj podzimní probuzení stávají pravidlem. Nic to ale nemění na tom, že se svěřenec Rudolfa Černého dostal jejich prostřednictvím mezi domácí oštěpařskou elitu a v domácích tabulkách všech dob mu patří čtvrtá příčka za Železným, Guzdkem a Frydrychem. S posledně jmenovaným se Vadlejch pomyslně dělí i o stránky v nové ATLETICE; Frydrychovi, který je také objevem především této sezony, v níž získal titul vicemistra Evropy v kategorii do 22 let a probojoval se do finále MS, je věnována rubrika talent.

Co těžko mohlo chybět v říjnovém vydání atletického měsíčníku, jsou tradiční Běchovice, jinak též MČR v silničním běhu na 10 km. Letošní ročník přinesl koktejl toho dobrého, co si nese z minulosti, a některých nových událostí, které působily příjemně svěžím dojmem. Účast běžců si drží svůj standard a ženská vítězka Petra Kamínková potvrdila svou výjimečnost jedenáctým triumfem v řadě. Na rozdíl od posledních let však měla co dělat se svými konkurentkami, které se jí výkonnostně přiblížili, což je pro českou běžeckou scénu jako celek určitě dobrá zpráva. Také mezi muži se zřejmě konečně objevuje nástupce Róberta Štefka, Byť se Jan Kreisinger musel v absolutním pořadí sklonit před Američanem Ryanem Vailem.

Toho jsme pro změnu přizvali na rozhovor, jehož se účastnil spolu se svou manželkou a také výbornou běžkyní Evou Tománkovou. Řeč byla o stavu běhání v Česku a v Americe, o tamním univerzitním systému, a také o jejich dalších plánech a snech.  

Zvláštní prostor a také váhu má v časopise materiál Fakta a mýty, který se velmi poctivě, zevrubně a bez pověr zabývá tématem atletů černé pleti. Jde o komplexní materiál, rozčleněný na tři části. V říjnovém čísle vychází ta první.

To byla malá ochutnávka z věříme chutného menu, které může nabídnout nové číslo ATLETIKY.  Přejeme Vám příjemné chvíle strávené nad jejími stránkami.

Adam Pražák

Vytisknout