přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vyšla nová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Období měsíce od druhé poloviny června je z hlediska domácí atletiky tradičně jedno z nejnabitějších a koncentruje se do něho většina vrcholů sezony. To se samozřejmě nemůže neobrazit na obsahu červencového čísla ATLETIKY.

V aktuálním čísle se tak vracíme k ME družstev, v němž národní tým po velkém boji sestoupil z nejvyšší soutěže, k EP vícebojařů, kde se ženy naopak do Superligy probojovaly, ke světovému šampionátu dorostenců, propršenému národnímu mistrovství či málem diamantové Zlaté Tretře Ostrava.  Analýzy a reportáže jsou samozřejmě opatřeny i výsledkovým souhrnem, který naleznete v příloze.

Nadčasovějším tématem je pohled do „života zajíců“ neboli na specifika práce pacemakerů, upozornění na nebývale vydařené období, které zažívají čeští překážkáři, či přiblížení osudu Američanky Lolo Jonesové, jejíž kariéra se výrazně podobá horské dráze.

Trenér Barbory Špotákové Rudolf Černý sepsal další díl svého seriálu, v němž popisuje vzájemnou spolupráci s olympijskou vítězkou a světovou rekordmankou i něco navíc. Špotákové se částečně týká i kinogram, na kterém je její technika porovnána s aktuálním stavem dovedností talentované Nikol Ogrodníkové. Autoři seriálu Kondice se tentokrát zaměřili na pole neorané, jímž je Cooling down neboli vyklusávání a protahování.
Portrétu se dočkal výrazný oddíl z Uherského Hradiště.
 

Adam Pražák

Vytisknout