Vyšla nová ATLETIKA

23. listopadu 2011, 11:26

Do stánků i schránek předplatitelů míří listopadové číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Hlavním materiálem nového čísla je pochopitelně domácí anketa o nejlepšího atleta uplynulého roku, která byla vyhlášena 8.11. Titul podle očekávání obhájila oštěpařka Barbora Špotáková, letos jediná atletická medailistka z olympijských her. Od návratu z Pekingu je na roztrhání, což ještě přiživil její zářijový světový rekord z vyvrcholení atletické Tour ve Stuttgartu, a výjimkou nebyl ani slavnostní večer, při kterém byla potvrzena na trůnu. Ba právě naopak, klidu si Špotáková tedy věru neužila.  Co vše se dá za jeden den stihnout a nezbláznit se?  I to najdete v článku, který se ankety týká. Kromě toho je zde také rozhovor s Trenérem roku, kterým se potřetí za sebou stal Rudolf Černý, a průřez sezonou všech oceněných, co se dostali do finálové desítky, a výhled atletů na měsíce příští. Speciální pozornost je věnována „mladé krvi,“ která se prosadila mezi elitu a nechybí ani ohlédnutí za dalšími osudy těch, co v mladém věku zářili v minulosti a dosáhli na titul Junior roku.

„Doping jako trestný čin.“ Optikou dvou autorů se díváme na § 296 v rámci připraveného trestního zákoníku, podle kterého se byznys okolo používání nedovolených prostředků staví mimo zákonu, což by mělo dopady nejen na samotné sportovce, ale i jejich trenéry, sportovní lékaře ad.

Z metodických materiálů jmenujme např. článek o přípravě dálkaře Romana Novotného na letošní sezonu, ve které skončil senzačně osmý na olympijských hrách nebo příspěvek Doc. Jiřího Šimona o podílu realizačních týmů na skvělých výsledcích českých oštěpařů. 

Je toho však samozřejmě mnohem víc, co můžete čekat od listopadové ATLETIKY. Potěchu nad jejími stránkami Vám přeje…

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí