přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla nová ATLETIKA

Do stánků i schránek předplatitelů míří listopadové číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Hlavním materiálem nového čísla je pochopitelně domácí anketa o nejlepšího atleta uplynulého roku, která byla vyhlášena 8.11. Titul podle očekávání obhájila oštěpařka Barbora Špotáková, letos jediná atletická medailistka z olympijských her. Od návratu z Pekingu je na roztrhání, což ještě přiživil její zářijový světový rekord z vyvrcholení atletické Tour ve Stuttgartu, a výjimkou nebyl ani slavnostní večer, při kterém byla potvrzena na trůnu. Ba právě naopak, klidu si Špotáková tedy věru neužila.  Co vše se dá za jeden den stihnout a nezbláznit se?  I to najdete v článku, který se ankety týká. Kromě toho je zde také rozhovor s Trenérem roku, kterým se potřetí za sebou stal Rudolf Černý, a průřez sezonou všech oceněných, co se dostali do finálové desítky, a výhled atletů na měsíce příští. Speciální pozornost je věnována „mladé krvi,“ která se prosadila mezi elitu a nechybí ani ohlédnutí za dalšími osudy těch, co v mladém věku zářili v minulosti a dosáhli na titul Junior roku.

„Doping jako trestný čin.“ Optikou dvou autorů se díváme na § 296 v rámci připraveného trestního zákoníku, podle kterého se byznys okolo používání nedovolených prostředků staví mimo zákonu, což by mělo dopady nejen na samotné sportovce, ale i jejich trenéry, sportovní lékaře ad.

Z metodických materiálů jmenujme např. článek o přípravě dálkaře Romana Novotného na letošní sezonu, ve které skončil senzačně osmý na olympijských hrách nebo příspěvek Doc. Jiřího Šimona o podílu realizačních týmů na skvělých výsledcích českých oštěpařů. 

Je toho však samozřejmě mnohem víc, co můžete čekat od listopadové ATLETIKY. Potěchu nad jejími stránkami Vám přeje…

Adam Pražák

Vytisknout