přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla nová ATLETIKA

Na stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Z globálního hlediska není v letošní hale význačnějšího závodu, než je halové mistrovství světa, které se uskuteční ve španělské Valencii od 7. do 9. března. K šampionátu jsme pro vás připravili „fanouškovský manuál“, který by měl obsahovat ty nejzákladnější informace z jeho historie i současnosti. Najdete v něm stručný průřez minulostí šampionátu, jeho přelomové mezníky a hrdiny, a také ohlédnutí za úspěchy, kterých na HMS dosáhli čeští závodníci. Přímo k Valencii pak směřuje nástin okruhů favoritů, tak jak se jevil po více než dvou třetinách halové sezony.    


Foto na titulní straně ATLETIKY Jan Kucharčík

Na rozhovor jsme si přizvali běžce Jakuba Holušu, který krátce po svém vstupu do seniorské kategorie příjemně šokoval svými výkony na půlce a patnáctistovce. Kdo může říci, že byl v devatenácti letech nějaký čas na druhém místě světových tabulek za olympijským vítězem Jurijem Borzakovským? A nebyl to jen chvilkový výstřel! Ještě týden před koncem nominačního období zářilo jeho jméno poblíž první desítky nejrychlejších závodníků v sezoně.

Zářila i Denisa Ščerbová. Závodnice obdařená talentem pro široké pole disciplín vylepšila na mezistátním utkání v Sheffieldu svůj vlastní národní rekord v pětiboji o 240 bodů a zařadila se mezi okruh vícebojařek, s nimiž je třeba počítat. Byť její výkon 4632 bodů na pozvánku do Valencie nestačil, přispěl k historicky nejvydařenějšímu výsledku domácích vícebojařek na mezistátním utkání. Vzestupný trend se pak potvrdil i na domácím šampionátu, kde sice nestartovaly největší hvězdy, o to větší lesk však pro sebe získali ti, kdo je zastoupili.

V ATLETICE se však tradičně nevěnujeme pouze aktuální publicistice, ale širokému spektru podob královny sportů. I tentokrát tedy v časopise naleznete užitečné informace k přípravě, portréty úspěšných sportovců a oddílů či ohlédnutí za historií jednotlivých disciplín.

Adam Pražák

Vytisknout