přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vyšla listopadová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického časopisu. Co v něm najdete?

Bohatý materiál je věnován domácí anketě, v níž více než stovka odborníků vybírala nejlepší atlety uplynulého roku. Potřetí za sebou zvítězila Barbora Špotáková, nicméně při slavnostním večeru byl hvězdou jinak pátý Roman Šebrle, který nadchl podáním variace na známý song Už mi lásko není dvacet let. V článku se pak obrážejí obě roviny – jak ta společenská, kterou lze odezřít z množství fotografií, tak věcná, jíž zastupují především výsledky ankety a také připomenutí sezon všech oceněných.

Druhého pokračování se dočkal precizně zpracovaný materiál autorů Pavla Grasgrubera a Jana Cacka o faktech a mýtech, které jsou spojovány s černými běžci. Článek obsahuje řadu zajímavých a mnohdy překvapivých informací, o nichž se příliš neví, a určitě stojí za pozornost.

Zaměřili jsme se i na dění v Číně, kde proběhly Národní hry, které svým rozsahem předčily už tak dost gigantickou olympiádu. Zaznamenali jsme pro vás ty hlavní (nejen) sportovní události, které se týkaly atletických soutěží.

Minulost a současnost intervalového tréninku. To je téma dvoudílného metodického materiálu zařazeného do rubriky „kondice“. Listopadový díl je věnován převážně té první části, současné trendy slibují autoři přiblížit v prosinci.
 
Víte, že sportovní kategorii fotografické soutěže Czech press photo vyhrál snímek z atletickou tematikou od našeho spolupracovníka Eduarda Erbena? Fotka je z únorového Mítinku světových rekordmanů a zachycuje z netradičního úhlu doběh sprinterů na 60 m. V ATLETICE najdete snímek v adekvátní velikosti i s krátkým rozhovorem s autorem. 


Foto: E. Erben, cpa

A ještě jedna důležitá informace, která se netýká ani tak listopadového čísla, jako spíš budoucnosti ATLETIKY. Časopis projde v příštím roce výraznou změnou. Oproti stávajícímu stavu se zdvojnásobí počet jeho stran a dostane se mu ještě kvalitnějšího designu, na druhou stranu však již nebude vycházet každý měsíc jako dosud, ale čtvrtletně. Současně bude ukončen jeho volný prodej v síti PNS. Časopis bude možné zakoupit buď přímo v redakci, která sídlí společně se sekretariátem ČAS na pražském Strahově v prostorách přilehlých stadionu Přátelství, nebo na některé z významných atletických akcí. Pohodlnější a výhodnější formou však je roční předplatné, které činí včetně poštovného 250 Kč. Cena jednoho čísla je stanovena na 69 Kč. Atleti zařazení do reprezentačních výběrů a SCM budou ATLETIKU do svých schránek dostávat zdarma.

Proč jsme ke změnám přistoupili? V minulosti bylo jedním ze základních úkolů časopisu informovat o aktuálním dění v atletice. S nástupem a rozšířením elektronických médií se však tato funkce vyprázdnila, neboť internet je v porovnání s časopisem mnohem pružnější. Rozhodli jsme se tedy zpravodajskou roli časopisu odebrat a přesunout ji zcela na internetové stránky www.atletika.cz, kde nabízíme dennodenní zpravodajství.

Obsah Atletiky se tak více posune k modernímu pojetí časopisu. Zpravodajství nahradí souhrny a analýzy, publicistika se zaměří na nadčasová témata a (nejen) lidské příběhy, vše samozřejmě ve vztahu k atletům a atletice. Nadále se také chystáme pokračovat ve srozumitelném podání metodiky tréninku a věcí, které s přípravou souvisí.

Na první číslo nového čtvrtletníku ATLETIKA se můžete těšit na konci halové sezony. Věříme, že Vás nová forma časopisu osloví, a že nám zachováte svou věrnost.

Adam Pražák

Vytisknout