přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla listopadová ATLETIKA

Na stánky i do schránek předplatitelů míří nové číslo specializovaného atletického měsíčníku.

Změna na trůnu nejlepšího domácího Atleta roku, vizitky všech oceněných a bohatá obrazová dokumentace z vyhlašování prestižní ankety  – to je hlavní náplní listopadové ATLETIKY. Jenže obsah čísla to zdaleka nevyčerpává.

Za pozornost stojí také novinky, které výrazně pozmění podobu velkých akcí pořádaných pod hlavičkou Evropské atletické asociace. Vedle zkrácení periodicity konání klasického ME ze čtyř na dva roky, jde zejména o nahrazení stávajícího Evropského poháru každoročním ME družstev, tedy zcela novou soutěží s výrazně inovativním pojetím pravidel. Více podrobností si spolu s komentářem místopředsedy svazu a člena soutěžní komise EAA Libora Varhaníka můžete přečíst v rubrice „Téma“.

Rozhovor jsme tentokrát vedli s diskařkou Věrou Cechlovou. Na přetřes přišla především její rozporuplná sezona, v níž nejprve poprvé v kariéře zůstala v kvalifikaci velké soutěže, aby o několik týdnů později při Světovém atletickém finále zdolala všechny soupeřky vyjma královny disciplíny Franka Dietzschové z Německa.

Informacím především praktického rázu vévodí pokračování zavedeného metodického seriálu k tréninku vytrvalosti, komentované kinogramy a průřez základy jednotlivých disciplín. Hod oštěpem je pak probírán ještě jednou, tentokráte optikou legendy této disciplíny. V rubrice názor jsme uvedli výtah z besedy, kterou Jan Železný vedl na doškolovacím semináři vrhačů.

Chybět nemohou ani tradiční portréty oddílů, talentovaných sportovců, lékařské rady, ohlédnutí do historie a řada dalších informací.