přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla listopadová ATLETIKA

V příštích dnech si budete moci přečíst již 676. číslo jednoho z nejstarších atletických časopisů na starém kontinentě.

Titulní fotografie je z Velké pardubické cross country EAA, která se především díky Běžeckému poháru mládeže opravdu vydařila.

Úvodní strana časopisu však patří zasedání evropské atletické generality a kalendářnímu kongresu v Reykjavíku o kterém informují Karel Pilný i František Fojt. Ředitel ČAS je také autorem fotografií a spoluautorem textu ze 14. MS v půlmaratonu, jehože dějištěm byl Edmonton.

ATLETIKA se ještě jednou vrací ke SP vrchařů na vzdáleném Novém Zélandu. Opět také nabízí své tradiční evropské žebříčky . Přednost mají ženy. Dvoustránka patří rovněž tradičně Corny středoškolskému atletickému poháru.

Rozhovor ATLETIKY je tentokrát věnovaný šťastné mamince Formanové, která představuje svého malého Petra. České žebříčky mužů jsou objektivním ohlédnutím za sezonou, která se ne vždy vydařila. Bohaté jsou stránky ze světa i s reportáží z PMEZ v půlmaratonu. Dějištěm soutěže bylo Porto a běžci AK Kroměříž přivezli cenné čtvrté místo.

Na stranách z domova se představují atleti z Domažlic a jejich letos největší osobnosti Petr Szetei a David Sekerák. Podíváme se i do atletického města bez atletů, za desetibojařkami do Jablonného i na nové umělohmotné stadionky v Podbořanech a v Bělé nad Radbůzou.

Opět bohatá je příloha s tabulkami dvaceti nejlepších českých i světových atletů a umístěním Čechů v první světové stovce. Jistě už dnes si zapíšete do kalendáře data mítinků IAAF i EAA, která najdete na straně X. A snad si počtete i v kaleidoskopu, kde vzpomínáme pátého výročí úmrti největšího českého atleta všech dob Emila Zátopka a najdete i další zajímavosti.

Příjemné počtení v listopadobé ATLETICE přeje

František Macák