Vyšla květnová atletika

23. listopadu 2011, 11:26

Na stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Květnová ATLETIKA je hodně maratonská. Věnujeme se v ní královské trati jednak v souvislosti s domácím šampionátem na této trati, který je v posledních 11 letech tradičně součástí Pražského mezinárodního maratonu, ale i vzhledem k ambicím předních českých běžců překonat olympijský limit pro Peking.

Svůj prostor dostal i příbuzný šampionát na poloviční trati, který se naopak premiérově konal v Pardubicích společně s Vinařským půlmaratonem, do světa ultramaratonu se vracíme přes vizitku Michaely Dimitriadu.

Zaznamenali jsme to nejpodstatnější ze SP chodců, všímáme si „vábení na rychlé časy“ zejména amerických a karibských sprinterů a také toho, jak se dařilo a daří známým atletům, kteří okusili úskalí jiného sportu. Pozvánku na rozhovor přijal překážkář Jiří Mužík, který po letech zranění plánuje pod novým trenérem comeback mezi elitu.

Nechybí pochopitelně tradiční rubriky věnované tréninku, historii či oddílům. V příloze pak vedle základního přehledu výsledků a dlouhodobých tabulek na 10 000 m najdete rekapitulaci halové sezony „dospělých“ a juniorů.   

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí