přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla dubnová ATLETIKA

Do novinových stánků a schránek předplatitelů míří aktuální číslo jediného specializovaného atletického měsíčníku na našem trhu. Co v něm najdete?

Valná hromada ČAS zvolila v Nymburku členy nového předsednictva, které hnutí povede po následující čtyři roky. Ke změně došlo i na postu předsedy. Karla Pilného, jenž byl v čele svazu od vzniku samostatného státu v roce 1993 a dále již nekandidoval, vystřídal „u kormidla“ Libor Varhaník. Jakým směrem by chtěl domácí atletiku vést a jaké jsou vize dalších členů předsednictva? Dočtete se v ATLETICE.

Globální ekonomická krize dopadla tvrdě i na sport. Firmy hledají úspory a seškrtání výdajů na marketing, kam sponzorské aktivity spadají, patří mezi nejčastější opatření. Jak se s tím vypořádávají české atletické  mítinky? Hrozí některé ze známých akcí zánik? Dočtete se v ATLETICE.

IAAF vrátila zpět do hry diskusi o zavedení nulové tolerance při startech sprinterů. Znovu se na přetřes vrací i Gundersonova metoda při závěrečných bězích vícebojařů. Jek je chystaná změna přijímána a jak se k ní staví čeští atleti? Dočtete se v ATLETICE.

Česká běžecká scéna má za sebou republikové šampionáty v krosu (Kdyně) i půlmaratonu (Pardubice), v Praze se na téže vzdálenosti útočilo na IAAF Gold Label.  Všechny zmíněné závody se vydařily, byť na splnění některých ze snů si ještě budeme muset počkat. Situační zprávy včetně komentářů zasvěcených se dočtete v ATLETICE.

Čeští překážkáři se blýskli na HME. Kde se onen úspěch vzal? Ludvík Svoboda zpracoval podrobnou analýzu tréninku svého svěřence a jmenovce Petra, Lucie Škrobáková se v rozhovoru hodnotí sama. Obé si přečtete v dubnové ATLETICE.

Nechybí pokračování metodického seriálu o vysokohorské přípravě, kouč Špotákové přidal další díl jeho ohlédnutí za vývojem Bářiny kariéry. Nabízíme atletickou optikou zpracovaný příspěvek k věčné diskusi o rozdílech mezi muže a ženou či portrét muže, jemuž se upsaly tisícovky celebrit.   Paleta článků a statistických materiálů je však samozřejmě mnohem širší, o čemž se můžete přesvědčit v právě vycházející ATLETICE.

Současně můžeme nabídnout výbornou příležitost pro ty, kdo si chtějí doplnit svůj archiv. V rámci uvolňování skladových prostor nabízíme za symbolickou cenu odprodej starších čísel. Více informací zde.

Adam Pražák

Vytisknout