přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla červencová Atletika!

Měsíc s měsícem se sešel a na stánky i do schránek předplatitelů míří čerstvé číslo specializovaného atletického magazínu.

Vrchol letošní sezony, mistrovství Evropy v Göteborgu, a tak se stále častěji spekuluje o tom, jakou šanci uspět má českávýprava. Časopis Atletika se tentokráte do žádné prognózy nepouští, zato však předkládá dostatek materiálů, ze kterých si čtenář může udělat úsudek sám. Aktuální formu a šance našich reprezentantů může posoudit například z článků věnovaných Evropskému poháru, který se po letech konal na pražském Strahově, i tomu vícebojařskému na Jaltě, leccos je možné vyčíst z analýzy domácího mistrovství republiky. Všechny materiály jsou doplněny názory reprezentačních trenérů, takže o erudovaný pohled není nouze. 

A jak vidí své šance samotní závodníci? I na to jsme se některých z nich ptali. Názor třeba Barbory Špotákové naleznete uvnitř rozsáhlého rozhovoru, ve kterém se kromě toho dočtete i o jejích ne zrovna příjemných zkušenostech s trénováním ve Spojených státech, racionálním přístupu k ekologii či víře v intuici.

Göteborg je dozajista v letošním roce hlavním městem evropské atletiky, není ale metropolí jedinou. Stejně jako neexistuje atletika pouze na dráze, je možné po bok toho švédského postavit i jedno české město, lépe řečeno městečko. Ptáte se jaké? Přece podkrkonošské Malé Svatoňovice, kde se uskutečnilo mistrovství Evropy v běhu do vrchu. A protože Češi patří mezi špičku tohoto atletického odvětví, užili si přítomní diváci pěknou porci radosti. I o tomse samozřejmě dočtete.

A ještě dva články mi dovolte, abych vypíchl z bohatého obsahu červencové Atletiky: v příloze naleznete od Věry Suchomelové komplexní metodický materiál k hladkému běhu na 400 m (navazujeme tím na obdobně zpracované sprinty v dubnovém čísle), v rubrice Trénink osobnosti zase bývalá vynikající běžkyně a v současnosti úspěšná trenérka Jarmila Kratochvílová srovnává svou vlastní atletickou přípravu s tréninkem své svěřenkyně Lídy Formanové. Řeknu vám, je to zajímavé čtení nejen pro čtvrtkařky a půlkařky.   
 

Adam Pražák

Vytisknout