přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vyšla „berlínská“ ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Jak už napovídá titulek a jak je také tradicí, zářijové číslo ATLETIKY je z velké části věnováno největší akci roku, jíž letos byl XII. světový šampionát v Berlíně. Páteří materiálu je oblíbený přehled jednotlivých disciplín, nechybí ale ani analýza české účasti se zvláštním zaměřením na stříbrný úspěch Barbory Špotákové či příběhy, které se zrodily okolo soutěží. Šampionát jich přinesl celou řadu, od těch úsměvných přes rozpačité a smutné až po fascinující. Je zkrátka z čeho si vybrat, zvláště když je to podpořeno původními fotografiemi.  Jako dobrý doplněk či chcete-li protipól pak fungují tvrdá data v podobě kompletních výsledků šampionátu včetně všech kvalifikací a rozběhů. 

Vedle „velkého“ šampionátu si do čísla našla cestu i rozsahem poněkud menší mistrovství. V Itálii bojovali o premiérové oficiální světové tituly vrchaři, finské Lahti se zase stalo útočištěm pro atletické veterány, přičemž ti čeští se tradičně v konkurenci neztratili. V Bruselu zase vrcholil poslední ročník Zlaté ligy, u čehož byl spolupracovník časopisu Aleš Hudský a podělil se o něco z toho, co jste v televizi nemohli vidět. 

Rušno bylo i na domácí scéně, kde se rozhodovalo o titulech a postupujících v soutěžích družstev. Pro medaile z republikového šampionátu si do Plzně přijeli atleti do 22 let. I k těmto akcím přidáváme výsledkový servis.

Věříme, že v opravdu bohaté náplni nového čísla ATLETIKY najdete potěchu a že v ní objevíte zajímavé a občerstvující informace.