přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. ledna 2012, 18:13

Vyškov se chystá na atletický svátek

Přestože do šampionátu na dráze zbývá ještě pět měsíců a aktuálně se sotva rozběhla halová sezona, pořadatelé neponechávají nic náhodě: připravují stadion na domácí špičku a spolu se zveřejněním loga spustili také web MČR.

V sobotu 16. a neděli 17. června ožije vyškovský stadion Za Parkem premiérově mistrovstvím České republiky mužů a žen na dráze. Nezvykle brzký termín pro vrchol domácí sezony je uzpůsobený evropskému šampionátu, jenž v Helsinkách odstartuje deset dní poté. MČR za pořadatelství AHA Vyškov je poslední šancí, jak se na premiéru ME v olympijském roce kvalifikovat. A samotné zápolení pod pěti kruhy se sice odehraje o další měsíc později, ovšem i v tomto případě se bude konečná nominační uzávěrka kvapem blížit.

Pro plnění či potvrzování limitů chtějí Vyškovští vytvořit ty nejlepší možné podmínky, které může dvacetitisícové okresní město nabídnout. Hlavní plocha stadionu s osmidráhou prošla rekonstrukcí už před šampionátem družstev, které tu s úspěchem uspořádali předloni v září. Aktuálně vyrostla na severní straně 112 metrů dlouhá areálu rozcvičovací rovinka se šesti drahami. „Jsme moc rádi, že se tohle povedlo vyřešit už takhle brzy,“ uvedl šéf organizačního výboru Jiří Hajzler. Potřeba je totiž zapracovat i na elektrorozvodech a ozvučení stadionu, „Myšlenky jsou i na rozšíření kapacity hlediště,“ doplňuje Hajzler další plány, které zahrnují třeba i zkrášlení celého areálu.

Pracuje se však nejen na technickém zázemí, ale i na propagaci celé akce. Známe tak už například logo šampionátu (viz výše). „Námětu bylo více než šest a výsledek myslím stojí za to,“ říká Hajzler. Pořadatelé dále přišli s heslem „Z Vyškova do Londýna“, které jednak symbolizuje význam akce pro zdejší nadšence, ale i v úvodu zmíněný fakt blízkosti olympiády po republikovém šampionátu. Na motto mistrovství navazuje oficiální banner, který už stihl propagovat akci při brněnském veletrhu SPORT life 2011 v listopadu loňského roku, a v plánu jsou další místa po republice.

Při zviditelnění akci pomohla také „čerstvě“ bronzová štafeta čtvrtkařek z předloňského halového MS, která se pro potřeby pořadatelů nechala vyfotit spolu s vyškovskou nadějí na střední tratě, Jiřím Němečkem. Všechny tyto informace najdete na webu, který tým kolem Jiřího Hajzlera v těchto dnech spustil zde. Prozatím můžete sledovat hlavní rubriku Aktuality, ty ostatní jsou ještě ve výstavbě.

S využitím materiálu pořadatelů

Michal Procházka

Vytisknout