přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výškařská esa čelí zdravotním lapáliím

Vedle českého výškaře Jaroslava Báby provázejí zdravotní problémy i olympijského vítěze Stefana Holma a bývalého mistra světa Jacquese Freitaga.

Jednadvacetiletý Bába dokonce ukončil halovou sezonu pro zranění kotníku, které si přivodil ve středu při závodech ve Weinheimu. Vítkovický výškař tak musí oželet obhajobu světového bronzu na halovém šampionátu v Moskvě, který se koná přesně za čtyři týdny.   

Holma po celý rok sužuje chronický zánět průdušek, který je nyní potřeba vyléčit. Švédský výškař odřekl start na středečním mítinku v Göteborgu i účast 14. února v Banské Bystrici. Průběh léčby a další vyšetření ukáží, kolik času si onemocnění vyžádá. Lékaři mu předepsali antibiotika a nařídili ještě nejméně týden klidu. Na HMS v Moskvě by měl Holm navazovat na unikátní sérii tří zlatých medailí v řadě. Letošní maximum olympijského vítěze má hodnotu 2.28 m.           

Mistr světa z Paříže 2003 Jacques Freitag se obává o start v Moskvě i na Hrách Britského společenství v Melbourne (19. až 25. března). Jihoafrický borec se začátkem týdne stal účastníkem dopravní nehody a způsobil si pohmoždění pánevní oblasti.

Tomáš Klement

Vytisknout