přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. června 2011, 10:02

Výškařka Straková bude maminkou

Třicetiletá rodačka z Bechyně je těhotná, a tak plánuje delší pauzu v úspěšné výškařské kariéře.

„Cítím, že na mateřství nazrál čas,“ svěřila se Iva Straková. Konečnou tečku za svým závoděním ale prozatím nedělá. „Myslím, že bych se ještě mohla vrátit. Ale zda-li se tak stane, nedokážu odhadnout. Vše nechávám otevřené, nerada plánuju věci dopředu. Uvidím, jak budu mateřské povinnosti zvládat a jak půjdou skloubit s případným návratem do výškařského sektoru.“

Závodnice Olympu Praha začínala s atletikou v  Táboře. Reprezentační úspěchy sbírala od evropském šampionátu v Mnichově v roce 2002. Od té doby byla pravidelnou posilou reprezentačního týmu na vrcholných evropských i světových šampionátech a olympijských hrách. Na své konto si připsala například dvakrát sedmé místo z halových evropských šampionátů v roce 2005 a 2009 či dvanáctou příčku z olympijských her v Pekingu v roce 2008.

Tento rok byl pro Ivu také významný vytvořením osobního rekordu 198 centimetrů. V loňském roce na halovém mistrovství světa skončila devátá, ale velkou část  venkovní sezony se pak potýkala s únavovou zlomeninou nártu. Straková coby stálice české výškařské špičky posledních let je také držitelkou několika domácích titulů mistryně republiky.

Profil Ivy Strakové na IAAF

 

Karolína Farská

Vytisknout