přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výškařka Nová opět rekordní!

Žákyně Magdalena Nová skočila v rekonstruované CORNY aréně v Jablonci nad Nisou 183 centimetrů. Již potřetí tak letos vylepšila žákovské maximum.

                Foto: Jan Kucharčík

Vzpomínáte? Letos v létě překonala svěřenkyně Miroslava Pavlíka nejprve letitý rekord Ivany Geržové z roku 1978 o jeden centimetr na 1.81 metru. Bylo to ve stínu mistrovství světa. Týden na to skočila v Čáslavi 182 centimetrů. A tuto sobotu dovršila Nová centimetrový hattrick, když ve zrekonstruované CORNY atletické aréně přidala další dílek a těšila se z 183 cm.

Českého žákovského rekordu dosáhla na Pomerančovém mítinku v sobotu 8. prosince v Jablonci nad Nisou během "otevíracích" závodů zrekonstruované haly. "Magda se na halovou sezonu těšila," řekl k tomu její trenér Miroslav Pavlík. "Měla i tři nadějné pokusy na 185 centimetrech. Forma, technika i nový povrch v hale, vše jí sedlo. Bohužel doplatila na dlouhou soutěž." A to je pravda. Výškařka TJ Lovochemie Lovosice doslova deklasovala všechny své soupeřky. Nejlepší z  nich skončily už na 150 cm. "Další šanci bude mít v nafukovací hale na Strahově ještě letos, v lednu míříme na závody do Bavorska a na Moravskou výškařskou tour," poodhaluje plány trenér Pavlík.

Již dříve se Magdalena Nová svěřila, že v hale skáče radši než pod otevřeným nebem. Od ledna přestupuje mezi dorostenky, kde na ní "čeká" národní rekord 189 cm Šárky Kašpárkové. "Ten visí hodně daleko," řekla nedávno v jednom rozhovoru. "Myslím, že bych příští rok mohla skákat okolo 185 centimetrů. To by mělo stačit i jako limit pro světový šampionát juniorů v polské Bydhošti. To je takový můj sen."

Výsledky Pomerančového mítinku naleznete zde.