přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. června 2007, 22:10

Výškařka Laláková rozdala příznivé karty pro Ósaku

Vítězným výkonem 195 cm na mítinku Cottbusu splnila kritérium IAAF pro MS v Ósace a udělala tak radost nejen sobě, ale i své tréninkové kolegyni Romaně Dubnové.

Detektivka rozřešena bez obětí. Naše elitní výškařky nemusí mezi sebou nadále soutěžit o účast na MS, už teď je prakticky jisté, že do Ósaky poletí všechny tři. Dnes se o to na mítinku v německém Cottbusu postarala Barbora Laláková, která překonala 195 cm a zařadila se po bok Ivě Strakové jako čerstvá majitelka ostřejšího A limitu. Pomohla tak Romaně Dubnové, které by v kontextu nominačních kritérií a výkonnosti ostatních českých výškařek měl k účasti na šampionátu v Ósace postačit měkčí limit ČAS.  

Pro svěřenkyni Michala Pogányho je dnešní výkon z Cottbusu osobním rekordem pod otevřeným nebem. Své loňské maximum vylepšila o centimetr. „Skákalo se mi lehce, a když jsem překonala 191 cm na první pokus, chtěla jsem šetřit síly a 193 překonat. Trenér se sice zdráhal, ale nakonec jsem ho přemluvila. Musela jsem mu slíbit, že i těch 195 cm dám na první. A povedlo se. Pak jsem se ještě pokoušela o 197 cm. První dva skoky se mi nepovedly, na ten třetí jsem se výborně rozběhla, ale bohužel jsem byla blízko u laťky,“ posteskla si jinak velmi spokojená vítězka své disciplíny.
Přes 190 cm (o centimetr) se přenesla ještě druhá Kanaďanka Foresterová, třetí byla se 1.88 její krajanka Cadienheadová. Romana Dubnova se soutěže zúčastnila též, se 180 cm byla osmá.

Další význačný výsledek se zrodil v oštěpu, kde domácí Němka Obergföllová hodila rekord mítinku 66,95 m a ke svému letošnímu maximu 68,08, jímž vede tabulky, přidala i druhý nejdelší hod sezony. Za ní se zařadila její krajanka Stefi Neriusová, která v Cottbusu hodila 65.78 m. Češka Jarmila Klimešová byla s 56.01 m šestá.

Další z neúspěšných pokusů o splnění limitu podstoupil také překážkář Stanislav Sajdok, který byl s 13.91 druhý. Zvítězil Brit Scott, českého závodníka předčil o 43 setin.

Kompletní výsledky mítinku naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout