přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. listopadu 2003, 15:43

Výškařka Hlavoňová po dvou týdnech v nemocnici opět trénuje

Zdravotní nepříjemnosti českou výškařku Zuzanu Hlavoňovou letos neopouštějí ani po skončení sezony.


Foto: Josef Čech
K bolestem zad, které jí zabránily v přípravě na halovou sezonu, se v dubnu na soustředění na Kanárských ostrovech přidaly problémy s alergií. K běžnému tréninku tak třicetiletá výškařka přešla až v průběhu května. Krátce poté pomohla družstvu USK Praha k záchraně v Poháru mistrů evropských zemí ve Valencii a reprezentačnímu celku v 1. lize Evropského poháru ve Velenje.


V průběhu celého léta se pak pokoušela o splnění limitu na MS v Paříži, mimo jiné na nejvýznamnějších domácích mítincích, Zlaté tretře a Memoriálu Josefa Odložila. Nejblíže požadovanému nominačnímu kritériu na světový šampionát byla česká rekordmanka právě v červnu na ostravské Zlaté tretře, kde výkonem 192 cm zaostala 3 centimetry za limitem.

Kvůli neúčasti na mistrovství světa zahájila Zuzana Hlavoňová přípravu dřív než obvykle, ale už během podzimu ztratila celý měsíc dalším zdravotním problémem. Z tréninku ji vyřadil zánět rohovky a dva týdny se Hlavoňová zotavovala v nemocnici v Bohunicích. „Teď už je to lepší, pobyt v nemocnici úspěšné léčbě pomohl. Lékaři říkali, že teď už žádné komplikace nehrozí,“ konstatovala Hlavoňová, která celý měsíc brala antibiotika. „Nemohla jsem kvůli tomu trénovat a měla jsem zakázáno například i plavat,“ přiblížila. Svěřenkyně Jaroslava Kováře momentálně trénuje v brýlích, ačkoli dosud při atletice nosila kontaktní čočky. „V čočkách bohužel taky trénovat nesmím,“ lituje Hlavoňová, „budu je moct používat aspoň na závody.“ Celkový zdravotní stav závodnice USK Praha je uspokojivý, problémy se zády už Zuzanu Hlavoňovou netrápí.

V současné době je její příprava stále zaměřena na zvýšení objemu, s technikou začne nejdřív až v prosinci. Ještě před zmíněným zánětem rohovky Hlavoňová absolvovala soustředění ve Vysokých Tatrách, další program vždy přizpůsobí aktuálně. „V následujícím období se budu rozhodovat mezi přípravou v Brně a v Nymburce. Start v halové sezoně si také rozmyslím, až přijde čas. Jestliže halu půjdu, první starty vidím až na přelom února a března,“ uvedla Zuzana Hlavoňová, která před čtyřmi lety na halovém MS vybojovala stříbrnou medaili.

Tomáš Klement

Vytisknout