přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výškaři se předvedli v Jablonci

Romana Dubnová v soutěži vyhrála, nepodařilo se jí však překonat své osobní maximum z Bukurešti.

Diváci viděli v Městské hale v Jablonci nad Nisou pěkný závod, žádné výraznější drama se však nekonalo. V druhém ročníku Jablonecké laťky zvítězil Tomáš Janků výkonem 2.25 metru. Na druhém místě skončil Fin Oskari Frosén. Seveřan s osobním rekordem 2.31 metru dokázal dnes "jen" 2.20 m. O třetí a čtvrté místo se podělili Kanaďan Kwaku Boateng a náš Jiří Křehula za 2.15 metru.

Soutěž žen zařadili pořadatelé do programu dodatečně, možná v reakci na aktuální vývoj okolo nominací na HMS. V Jablonci při neúčasti svých největších soupeřek zvítězila Romana Dubnová, která překonala 1.90 m. Aby měla šanci na Moskvu, musela by však přidat minimálně 1 centimetr ke svému osobnímu maximu, jež má hodnotu 1.95 m. Nechala si tedy nastavit 1.96, což by jí zařadilo na úroveň Ivy Strakové. Pokusy vypadaly nadějně, ale laťka pokaždé spadla.
     Na druhém místě skončila úřadující juniorská mistryně ČR Oldřiška Marešová, která předvedla 1.80 metru. Třetí pozici obsadila brněnská Markéta Nevrklová.

V soutěži měl původně startoval jako jedna z největších hvězd Jaroslav Bába. Nedávné zranění ho však vyřadilo z bojů a tak dnes v Městské hale s trochu nahořklým úsměvem alespoň rozdával podpisy atletickému "potěru" a ostatním zájemcům z řad diváků.

Výsledky:

MUŽI
1. Tomáš Janků (ČR) 2.25 m
2. Oskari Frosén (Fin.) 2.20 m
3.-4. Kwaku Boateng (Kan.) 2.15 m
3.-4. Jiří Křehula (ČR) 2.15 m

ŽENY
1. Romana Dubnová (ČR) 1.90 m
2. Oldřiška Marešová (ČR) 1.80 m
3. Markéta Nevrklová (ČR) 1.60 m

David Klempíř

Vytisknout