přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výškař Uchov má další výkon roku

Ivanu Uchovovi už v čele letošních tabulek patří tři výkony, když dnes zdolal v Aténách ruský rekord 240 cm. K výkonu roku byli blízko mílaři Alminovová a Keitany, a také sprinterka Williamsová.

Bez české účasti, která se pochopitelně koncentruje na zítřejší domácí střetnutí, proběhl mítink v řecké metropoli. Jasnou hvězdou byl ruský výškař Ivan Uchov, který překonáním laťky ve výši 240 cm vylepšil nejen vlastní ruský rekord o centimetr, ale také povýšil vlastní WL o 3 cm. Jeho krajan Šustov zdolal 230, třetí byl Kypřan Iaonnou s 228, více jak 220 už zdolal jen Kubánec Perez (225). Mezi ženami se radovala domácí Stergiouová za 190 cm.

Velmi dobrou úroveň měly obě patnáctistovky. V té ženské chybělo Anně Alminovové v čase 4:02.23 jen 46 setin k výkonu roku Španělky Fernándezové. Z uctivé vzdálenosti, ale stále ještě v solidních časech, hleděly na Rusku Polka Ejdysová (4:07.43) a Slovinka Romanová (4:07.70). Mezi muži vyzněl keňský souboj pro Harona Keitany, jenž časem 3:34.83 zaostal za vlastním světovým maximem necelou vteřinu, tento čas nyní figuruje jako třetí. S druhým místem se musel o sedm desetin zpět spokojit Shedrack Korir, s odstupem dalších dvou vteřin třetí byl bahrajnský Mansúr.

Na šedesátce se blýskla Angela Williamsová, již uvidíme zítra v O2 areně. Američanka se časem 7.15 zařadila na druhé místo letošních tabulek, 4 setiny za krajanku Jeterovou, jež také bude v Praze. Pod 7.20 se dostala ještě o dvě setiny Harriganová (Brit. Panen. o.), třetí finišovala Bulharka Jeftimovová (7.24). Mezi muži zvítězil Marc Jelks, v jehož prospěch v čase 6.57 proti Williamsonovi hovořily pouhé dvě tisíciny.

Ženský trojskok sice postrádal výraznější výkon, vyhrála Ruska Taranova-Potapovová za 14.34 m. Prvních sedm závodnice se však dostalo za 14metrovou hranici, mezi nimi také na třetím místě Slovenka Dana Velďáková s 14.24. Mezi muži-dálkaři to nebylo tak slavné, Brazilci da Silvovi stačilo před Němcem Wintrem předvést 794 cm.

Nad překážkami kralovala známá jména Dexter Faulk a Anay Tejedová, jen časy byly pod hranicemi jejich možností. Američanovi změřili 7.57, po třech setinách zpět byli Turner a Sedoc, Kubánce změřili při osmisetinovém vítězství nad Antonovovou 8.02. V tyčkařském sektoru jako jediný zdolal 570 cm Rus Čistjakov, jeho krajance Guščinové stačilo k 2sekundové výhře na čtvrtce 53.22.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout