přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. února 2003, 17:27

Výškař Ton dnes vstupuje do halové sezony

Teprve první start v letošní sezoně absolvuje český výškař Svatoslav Ton ve čtvrtek 20. února na mítinku Čejkovická laťka.

V účasti na ostrých závodech mu dosud bránily problémy s kolenem. „Ještě nejsem po zdravotní stránce úplně v pořádku, ale takový výškařský svátek si nenechám ujít,“ sděluje Ton důvody své účasti v Čejkovicích. Čejkovická laťka tedy bude pro Tona testem zdravotního stavu během závodní zátěže. „Podle svého stavu po závodě v Čejkovicích uvidím, co bude dál. Čejkovický mítink je taková ostrá zkouška pro moje koleno,“ říká Ton.

Soupeře bude mít šestý muž loňského ME v Čejkovicích velice silné. Svede souboj s oběma bratry Janků, Jiřím Křehulou, Daliborem Honem, Tomášem Ortem či slovenským výškařem Horákem. Z české špičky tedy bude na Čejkovické laťce chybět Jaroslav Bába. „Neúčast Jardy Báby v Čejkovicích mě velice mrzí,“ lituje Ton, „zatím jsem osobně nebyl u žádného ze superskoků, které letos předvádí.“

Svatoslav Ton svůj start v halové sezoně zvažoval, ale nakonec se rozhodl, že k závodům nastoupí. „Koleno mě zlobí hodně, ale nechci halovou sezonu vzdát bez boje“ vysvětluje Ton. Výškař pražské Dukly je však v případě přetrvávajících zdravotních problémů smířen i s radikálním řešením: „Jestliže na tom budu s kolenem opravdu špatně, po dohodě s trenérem se zřejmě rozhodnu pro tento rok ukončit halovou sezonu.“

Bude-li naopak koleno v pořádku, plánuje Svatoslav Ton už své další starty. Chce si zajistit účast na úterním mítinku v Banské Bystrici a poté by následovalo mistrovství republiky, které se koná první březnový víkend v Bratislavě. Tyto mítinky by zároveň pro Tona byly poslední možností splnit limit pro účast na halovém MS v Birminghamu. Nominace se uzavírá 2. března, tedy bezprostředně po republikovém halovém šampionátu. „Pokud to jen trochu půjde, o limit pro Birmingham se pokusím,“ sděluje Ton. Limit výškařů pro halové MS má hodnotu 230 cm.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články