přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. července 2003, 20:32

Výškař Bába, tyčkařka Ptáčníková a překážkářky postoupili do finále

Ve čtvrteční kvalifikaci si postup do užšího výběru zajistili výškař Jaroslav Bába a tyčkařka Jiřina Ptáčníková. Dnes se k nim přidaly překážkářky Zuzana Hejnová, Zuzana Bergrová a Eva Tománková.

Výškař Jaroslav Bába, adept na jednu z medailí,  si ve čtvrtek výkonem 217 centimetrů zajistil postup do sobotního finále. Do užšího výběru se dostalo dalších osm výškařů, přičemž na postup stačilo zdolat výšku 214 centimetrů. "Mistrovství Evropy juniorů považuji za jeden z vrcholů mé letošní sezony," uvedl před odjezdem Bába.

Tyčkařce Jiřině Ptáčníkové
se ve čtvrteční kvalifikaci podařilo zdolat 385 centimetrů a o kvalitní umístění ve finálovém závodě bude bojovat zítra. Kladivářka Lenka Ledvinová v kvalifikaci neuspěla a skončila celkově na 17. místě. Ve čtvrtečním závodě na 10 000 metrů hájil barvy České republiky Jan Kreisinger, obsadil desátou příčku časem 30:52,77.

Dnes finským divákům předvedlo své umění několik dalších českých atletů. Úspěšný den měly obě překážkářky Zuzany. Zuzana Hejnová i Zuzana Bergrová postoupily z rozběhů na 400 metrů překážek  a těší se na zítřejší finále. Hejnová si postup zajistila vítězstvím v prvním rozběhu časem 58,85, Bergrová skončila ve třetím rozběhu druhá v čase 58,57.

Do dalších bojů postoupila také Eva Tománková, když skončila v druhém rozběhu na 2000 metrů překážek na čtvrtém místě s časem 6:41,30. Účast v Tampere skončila v rozběhu Petru Svobodovi, když na 110 metrů překážek zaběhl 14,60.  Přímo do finále postupovali první dva ze třech rozběhů a další dva s časem, třetí místo Svobody v druhém rozběhu výkonem 14,60 na finále nestačilo. Z kvalifikace disku se výkonem 48,02 nedostal Jan Werner. Jitka Bartoníčková skončila v prvním rozběhu na 400 metrů sedmá a časem 55,64 do dalších bojů již nezasáhne.
Smůlu měl desetibojař Jiří Klinner, který za sedm disciplín získal 5051 bodů, osudným se mu stal skok o tyči. Klinnerovi se nepodařilo skočit základní výšku a ze soutěže odstoupil.

Další informace k MEJ v Tampere včetně kompletních výsledků najdete v ZAOSTŘENO NA....