přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2008, 19:23

Výškař Bába skončil devátý

Jaroslav Bába skočil ve finále světového šampionátu 223 centimetrů a obsadil deváté místo. Překážkáři Sajdok se Svobodou skončili v semifinále.

Jaroslav Bába na bronz z HMS v Budapešti 2004 nenaváže. Ve Valencii se jako jediný z finalistů výšky nepřenesl přes 227 cm a skončil devátý. Do osudné výšky měl čistý zápis. „Zkrátka se to nepovedlo, to se stává. Proč? Sám nevím. Forma byla, v rozcvičování jsem se cítil výborně a kdyby bylo na mě, tak bych ještě skákal. Chybělo mi asi štěstí, které jsem měl v kvalifikaci. Také jsem byl příliš křečovitý v rozběhu. Nedá se nic dělat, na olympiádě to snad napravím, “ věří medailista z Atén. Sám však ví, že mu po předloňském zranění, které ho stálo rok sportovního života, do absolutní formy ještě něco chybí. „Musím zapracovat právě na rozběhu a také by bylo dobré umět se trochu víc uvolnit na velkých závodech.“

VALENC_2692.jpgVALENC_2693.jpg

Foto:graf.cz

Překážkáři Petr Svoboda i Stanislav Sajdok končí svou valencijskou pouť podle očekávání v semifinále. Svoboda svůj běh dokončil jako pátý, časem 7,81 sekundy zaostal o desetinu za výkonem z dopoledního vítězného rozběhu a celkově byl hodnocen jako šestnáctý. Sajdok se také oproti rannímu výkonu nezlepšil, výkonem 7,85 obsadil v dalším semifinále sedmé místo a v absolutním pořadí skončil osmnáctý
Svoboda si po doběhu stěžoval na bolesti v noze. "Mírně jsem se poranil na tréninku před odjezdem do Valencie. Na první překážce se mi zatáhl sval a já ho nemohl rozběhnout," vysvětloval v mix zóně novinářům.  "Sice jsem doběhl, takže žádný vážný problém to nebude, ale v takovýchto závodech musíte mít 100% techniku a každá drobnost rozhoduje. Také pro psychiku to není zrovna dobré," dodal. Nicméně svěřenec Ludvíka Svobody doufá, že na olympiádě to bude určitě lepší. "Už víme, co mi pomáhá. Jdeme více přes sílu a snažíme se o frekvenční běh," řekl k taktice svého tréninku. 

"Běžel jsem na pocit. Nezáleželo mi tolik na čase, chtěl jsem prostě běžet dobře," svěřil se Stanislav Sajdok. "Start mi vyšel super, ale asi na 2. nebo 3. překážce jsem vzal překážku kolenem přetahovky," litoval. Nicméně celkově byl s postupem do semifinále spokojen. "Nic naplat, finále běží už jen opravdoví borci. Ale semifinále se snad taky počítá."

Průběžné výsledky z HMS ve Valencii sledujte zde.

Karolína Farská, Adam Pražák

Vytisknout