přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. října 2003, 14:36

Výškař Bába není příznivcem období bez závodů

Český výškař Jaroslav Bába se už v říjnu nemůže dočkat prvních závodů.Foto: Josef Čech
„Nikdy jsem neměl rád toto období, kdy se hodně trénuje a není z toho vlastně žádný viditelný výsledek,“ uvedl devatenáctiletý výškař k podzimní přípravě. „Byl bych nejradši, aby to bylo za mnou. Už se zase moc těším na závody,“ usmál se juniorský mistr Evropy. První start by měl absolvovat tradičně v severomoravském regionu, kde na sklonku loňského roku zahájil svůj bleskový vstup mezi světovou elitu.Na konci prosince se v tunelu atletického stadionu v Ostravě uskuteční Silvestrovská laťka. „Předpokládám, že právě tam otevřu sezonu,“ řekl Bába k výškařskému mítinku na domácí půdě.

Sezona 2003 byla v dosavadní kariéře rodáka z Karviné jednoznačně nejpestřejší a plná nových sportovních zkušeností. Jaroslav Bába se probojoval na halové mistrovství světa i na MS pod otevřeným nebem, získal titul juniorského mistra Evropy a okusil atmosféru závodu mítinku Golden League. Určitou premiéru zažil i po sezoně při pobytu v lázních. „V Piešťanech jsem poprvé v životě absolvoval bahenní koupele. Musím říct, že se po tom cítím dobře,“ pochvaloval si Bába. Ve slovenských lázních se věnoval výhradně relaxaci, sportovní aktivity zcela vynechal. „Jen jsem chodil na procházky,“ prozradil český juniorský rekordman.

Po týdenní přípravě v malebném prostředí Valašských vrchů se tento víkend Jaroslav Bába chystá do západočeských Žinkov, kde proběhne se sejde širší atletický reprezentační výběr. „Bude to ještě hrubá příprava zaměřená hlavně na objem a na odrazy,“ popisuje Bába svůj nadcházející tréninkový program. Poslední listopadovou středu pak svěřenec trenéra Aleše Dudy odlétá na dvoutýdenní soustředění na Kanárských ostrovech.

Tomáš Klement

Vytisknout