přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2003, 15:07

Výškař Bába dokázal prodat svoji formu

Se zlatou medailí se dnes dopoledne vrátil výškař Jaroslav Bába z juniorského mistrovství Evropy ve finském Tampere.

V závodě byl díky své výkonnosti i zkušenostem z vrcholných seniorských akcí pasován do role největšího favorita. Například účast na halovém MS v Birminghamu či v závodě Golden League považuje čerstvý mistr Evropy za rozhodující pro svůj triumf: „O titulu v Tampere určitě rozhodla moje zkušenost.“ Ještě krátce před šampionátem se přitom Bába necítil v nejlepší pohodě. Zatímco v halové sezoně létal přes 230 cm téměř na požádání, v závodech pod otevřeným nebem 230 cm zdolal pouze na červnovém mítinku v Lille. „V Tampere se to konečně zlomilo, na závod jsem se perfektně koncentroval,“ radoval se osmnáctiletý výškař.

Foto: David Vokáč


Soutěží výškařů na juniorském mistrovství Evropy prošel Jaroslav Bába poměrně hladce. Na výšce 226 cm sice jednou opravoval a jeho hlavní soupeř Alexej Dmitrik z Ruska tuto laťku překonal napoprvé, ale na 228 cm už český reprezentant nezaváhal. „Měl jsem tam velkou rezervu,“ popisuje svůj skok na vítězné laťce Bába, „na 231 cm už ale chyběla motivace,“ dodává ke třem neúspěšným pokusům na výšce, kterou atakoval národní juniorský rekord.

Po zlatém úspěchu na juniorském ME je vítkovický závodník nažhaven do dalších závodů této sezony, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Paříži. „Cítím obrovskou formu a chci ji ještě prodat,“ uvádí odhodlaný Bába. Nyní ho čeká několik dní odpočinku a poté už bude veškerá jeho příprava směřovat ke světovému šampionátu. První srpnové úterý by se měl Jaroslav Bába představit na mítinku IAAF Super Grand Prix ve Stockholmu a šestnáctého při 3. kole Česká spořitelna extraligy v Praze. „Chtěl bych před Paříží skočit ještě hodně vysoko, abych si ještě zvýšil sebevědomí,“ vyjadřuje své přání česká naděje pro nadcházející mistrovství světa.

Tomáš Klement

Vytisknout