přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výprava je s halou spokojena

Čtvrteční trénink proběhl k plné spokojenosti všech atletů, naši reprezentanti se večer dozví nasazení a starty v kvalifikacích.

Oproti jiným dnům měli dnes všichni účastníci 29. HME možnost na tři hodiny trénovat přímo v dějišti šampionátu - National Indoor Arene (NIA). Tuto možnost z českých závodníků nevyužili pouze výškaři Svatoslav Ton a Romana Dubnova. "Půjdu si dnes zaběhat venku, přes poledne jsem odpočíval, uvedl Ton.
Jinak se ale čeští atleti v hale poctivě rozcvičovali a trénovali. Sprinter Jiří Vojtík se nechal slyšet, že bude zkoušet běhat čtvrtku také v letní sezoně, naopak sníží své starty na nejkratší, tedy stometrové trati.

Překážkář Petr Svoboda měl sice k povrchu v hale určité výhrady, přesto si věří minimálně na semifinále: "Není to tu tak rychlé jako ve Stromovce, přesto musím běžet rychleji, než na republice. Viděl jsem své soupeře, vypadá to na super závody. Budu spokojený za semifinále. Pokud postoupím do finále, měl bych tam zaběhnout svůj nový osobní rekord." V hotelové hale si pak Svoboda nechal udělat společnou fotku se svým největším sportovním vzorem - Colinem Jacksonem.

V tyčkařském sektoru čeká již zítra kvalifikace na Adama Ptáčka. Ten se cítí dobře, ale bojí se, aby na něj zítra nedolehla únava z trnité cesty. Společně s trenérem Boleslavem Paterou a vícebojařem Josefem Karasem letěli s tyčemi přes Londýn a odtud po třech hodinách čekání na autobus běžnou linkou, takže nestihli včerejší rozcvičení.

Obavy ze stojanů má tyčkařka Kateřina Baďurová. "Jsou zde jiné, než je obvyklé. Posouvají se nahoře, nikoliv dole. Když tyčkař při závodě sleduje stojany, klame to, protože laťka je trochu jinde, než očekává." Přítelkyně Tomáše Janků je také zvědavá, jak zvládne dva závody ve dvou dnech. "Ještě jsem neabsolvovala dva tak náročné závody za sebou. Zatím jsem mezi tím měla alespoň den pauzu."

V 19:30 čeká na českou výpravu technická porada, kde se atleti dozví nasazení do jednotlivých kvalifikací a další důležité údaje pro mistrovství. Tomáš Janků potvrzuje, že se jedná o psychologicky důležité věci: "Pokud totiž budu skákat v první skupině, musím se snažit stůj co stůj o nejlepší výkon. Výškaři ve druhé skupině již mohou taktizovat,jelikož budou znát naše výsledky."


 

 

David Klempíř

Vytisknout