přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Výprava je na místě činu

Situační zpráva z Turína, kam dnes odcestovala většina české reprezentace pro HME.

Po necelých pěti hodinách strávených v oblacích a přestupních halách dorazila česká výprava do dějiště evropského šampionátu. Na turínském letišti je přivítalo deštivé a zamračené počasí, nicméně dobrou náladu v týmu, podporovanou vtipy a historkami trenéra Michala Pogányho, to neumenšilo. Veselo bylo i v autobuse, který dopravoval atlety do hotelu Jolly Ligure. „O rozdělení pokojů jsme rozhodli takto – Beran – Lustigová, Pogány – Šatrová…,“ vzbudil hned další vlnu smíchu vedoucí výpravy František Fojt.

Nakonec však odhalil pravý „spací“ pořádek rozdělený po dvojicích a zachovávající stejné pohlaví osazenstva jednotlivých pokojů. Další povzbuzující zprávou pro již hladové žaludky výpravy bylo, že akreditační procedura bude probíhat až ve čtvrtek ráno. Češi tak mohli zamířit rovnou do hotelu na kýženou večeři. Poněkud smutnější pak však bylo zjištění, že internet na pokojích je placený, a tak notebooky, které si přivezla převážná část atletů s sebou, nebudou asi plně využity.


Denisa a její Activity, foto: K. FarskáNapříklad vícebojařka Denisa Rosolová však netruchlí, protože si s sebou vzala nejen počítač, ale i stolní hru Activity, kterou si zabalila rovnou do příručního zavazadla. „Kdyby jí nepřiletěla taška, tak sice tretry mít nebude, ale hru jo…,“ smál se sarkasticky její trenér Aleš Duda.

Zítra se budou české atletické naděje seznamovat s halou, někteří i přímo tréninkově.

Karolína Farská

Vytisknout