Vydařené starty českých atletů v zahraničí

Čeští reprezentanti testovali formu na mezinárodních mítincích v Německu a Portugalsku.

LISABON (Port.)
Prvenství z mítinku v Lisabonu si odváží český překážkář Štěpán Tesařík. Účastník letošní Zlaté tretry zvítězil svým druhým nejlepším časem na 400 m překážek v této sezoně 49.61.

ERFURT (Něm.)
V Erfurtu startoval také jediný český zástupce, Michal Šneberger. vynikající mílař, který si na trati 1500 metrů v úterý v Ostravě vylepšil osobní rekord na 3:36.50, doběhl v Erfurtu na třetí pozici v čase 3:41.20. Dramatický boj o prvenství získal ve svůj prospěch domácí závodník Wolfram Müller, když výkonem 3:40.80 pokořil druhého v pořadí Rusa Vjačeslava Šabunina o dvě setiny.

Kompletní výsledky mítinku v Erfurtu.

LANGEN (Něm.)
Na výškařském mítinku v německém Langenu se představil český reprezentant Jaroslav Bába. Devatenáctiletý rodák z Karviné se neúspěšně pokoušel o rovných 2.30 m poté, co se přenesl přes 2.21 m. Tento výkon mu v závodě vynesl pátou pozici. Vítězství vybojoval nejlepším světovým výkonem roku 2.35 m ukrajinský výškař Andrij Sokolovskij. Druhou pozici obsadil Rus Dmitrik za 2.30 m.

Výsledky výškařského mítinku, 13. 6. 2004 Langen (Něm.):
1. Sokolovskij (Ukr.) 2.35 – výkon roku, 2. Dmitrik (Rus.) 2.30, 3. Fricke (Něm.) 2.27, 4. Moroz (Běl.) 2.27, 5. Bába (ČR) 2.21

Podrobné informace k výškařskému mítinku v Langenu.

ŽENEVA (Švýc.)
Vítězství mezi kladiváři v Ženevě vybojoval Lukáš Melich. Český reprezentant dosáhl výkonu 72.91 m a druhého v pořadí, Itala Linguu, porazil o více než 1.5 metru.