přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Vychází únorová ATLETIKA

V těchto dnech vychází již 667. číslo časopisu Českého atletického svazu ATLETIKA.

Na prvních dvou stranách najdete rozhovory s velkými osobnostmi současné světové atletiky - Janem Železným a Romanem Šebrlem i autory prvních českých seniorských rekordů sezony 2005. Vracíme se k MU vícebojařů v Clermont-Ferrand i k domácím halovým událostem jako byly Moravská výškařská tour a již 34. ročník Jablonecké haly. Informujeme rovněž o letošní sezoně běžců do vrchu i veteránů.

Seriál „A co dál“ je tentokrát věnovaný dvojnásobné mistryni světa Ludmile Formanové. Další dvoustrana připomene, že se blíží  HME. Zopakujete si jména všech 91 československých a českých medailistů i rekordy HME. V příloze jsou ještě kontinentální rekordy a časový pořád madridských finále. V ATLETICE nechybí ani druhý díl historie MS, věnovaný šampionátu v Římě. V příloze si můžete vzpomenout na medailisty tohoto MS a kompletní čs. účast.

Na stránkách ze světové atletiky  představuje Petra Jurášková, nyní již Babbittová, svoji americkou kariéru i svého muže Dona Babbitta, dnes jednoho z nejúspěšnějších vrhačských trenérů. V příloze uvádíme překlad jeho práce o tréninku současné světové koulařské otočkářské „1“ Reese Hoffa. K této tematice se váže i kinogram Januse Robbertse s komentářem bývalého rekordmana, nyní úspěšného trenéra Miroslava Janouška. Uvádíme původní reportáž z maratonu v Las Vegas i řadu dalších informací ze světa. Víte třeba, že tyčkařský ženský rekord Západní Samoy je 150 cm, že novým předsedou italské atletiky je Franco Arese, že už zase září Haile Gebrselassie?

Bohatá je i rubrika z oddílů a klubu, v únorovém čísle představujeme SSK Vítkovice, A. C. Sparta i Lokomotivu Břeclav.

V příloze jsou opět poslední výsledky ze světa i z domova, české žákovské tabulky roku 2004, světové silniční tabulky i historické české tabulky žen v neolympijských disciplínách.

Ředitel ČAS František Fojt informuje o návrzích ČAS na změnu technických pravidel IAAF.

Opět listujeme v časopise ATLETIKA před 50, 30 i 20 lety a ptáme se dříve slavných,  co dnes dělají? Tentokrát odpovídá Helena Fuchsová.
Hezké počtení v únorové ATLETICE a nezapomeňte si zajistit  opět celobarevné březnové číslo s obsáhlým textovým o obrazovým zpravodajstvím z HME a všech domácích šampionátů od seniorů až po žactvo i s kompletními výsledky. 

                                                                                    František Macák
Vybrané články naleznete zde.