přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Vychází listopadové číslo časopisu ATLETIKA

V posledním listopadovém týdnu vychází 11. číslo odborného měsíčníku ATLETIKA.

Vážení čtenáři,
V posledním listopadovém týdnu opět vychází ATLETIKA, již 664. číslo od založení časopisu. Na titulní fotografii najdete Hichame El Guerrouje, držitele titulu VÝKON ROKU 2004 a také pohled na Romana Šebrleho očima jeho soupeřů. Jistě už víte, že Roman získal titul českého ATLETA ROKU 2004. Reportáž z televizní události i rozhovory s trenéry desítky nejúspěšnějších českých atletů najdete v prosincovém – celobarevném čísle ATLETIKY. V „jedenáctce“ patří první strana Kalendářní konferenci EAA a informaci Karla Pilného z jednání Rady EAA. S Františkem Fojtem zamíříme do Helsinek, dějiště příštího MS.

ATLETIKA se dále vrací s Oldřichem Zvolánkem k 13. MS v půlmaratonu a to i jeho zajímavými fotografiemi. Dvě strany časopisu patří Corny Středoškolskému atletickému poháru včetně Cen Václava Hauzenblase.
Časopis opět navazuje na svoji tradici a již podvanácté zveřejňuje Evropské žebříčky mužů. Soutěžím žen bude patřít prosincová ATLETIKA.

Na stránkách „Ze světa“ se podíváte za světovou desetibojařskou rekordmnankou do jihofrancouzského Talence. Dále vás zavedeme na daleký ostrov Saipan v tichomořských Severních Marianách do španělské  Guadalajary a tradičně i na Slovensko.

V předstihu nabízíme čtenářům již pohled do novinek časopisu v příštím roce. Pod titulkem „Aco dál?“ se zastavíme na rozhovory s atlety, kteří se, snad jen na čas, ztratili z drah a sektorů. V předpremiéře patří dvoustrana Tomáši Dvořákovi.

Domácí část listopadového čísla otvírají žebříčky mužů roku 2004 od známého statistika Luďka Follprechta. Podíváme se i za atlety do Ústí nad Orlicí, na nový stadion v Chodově, na Třebíčsko-jihlavské Velké ceny, za vrchaři do Krkonoš, na Velkou pardubickou pro „dvounožce“, do Vyškova i na poslední chvíle před startem MČR v krosu.

V příloze najdete kompletní české tabulky roku 2004, poslední výsledky ze světa i z domova, a kaleidoskop informací ze sportovišť i atletického zákulisí.

Příjemné počtení přeje
                                                                 František Macák, šéfredaktor