přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Vychází květnová ATLETIKA

V těchto dnech se rodí ve firmě Realtisk již 670. číslo časopisu ATLETIKA. I neatletické období časného jara nabídlo řadu zajímavých námětu.

Opět jsme připravili především články a rozhovory, které najdete jen v našem časopisu.

Titulní fotografie i první strana patří Světovému dnu atletiky. Ten se konal druhý květnový víkend ve 157 zemích světa. U nás byl dějištěm této mládežnické soutěže Chodov u Karlových Varů.

O mistrovském závodu v půlmaratonu informuje článek s titulkem „Čakany pro Bláhu a Klimešovou“. Na dalších dvou stranách nás zvou manželé Kořánovi do Kalifornie. Ze soustředění Kupkovy skupiny v Azuse připravili sérii fotografií (jsou k vidění i na internetu) i rozhovory s našimi atlety a s Bryanem Clayem, největším soupeřem Romana Šebrleho. ATLETIKA se tradičně věnuje mladým reprezentantům a jejich přípravě na letošní tři velké šampionáty. Jistě zaujme i článek s titulkem „Nejdražší atletické náčiní“. Od Dany Zátopkové, trenéra Jana Pospíšila i dovozců oštěpů se dozvíte zajímavosti o této atraktivní disciplíně.

V květnové ATLETICE nechybějí ani rozhovory. Podíváme se za Barborou Dibelkovou i   za Jarmilou Kratochvílovou, které obě spojuje město Čáslav. Kapitoly z historie MS pokračují ohlédnutím za šampionáty v Göteborgu a v Aténách. V příloze jsou opět výsledky medailistů a kompletní česká účast. Řadu zajímavostí, především o populárních amerických štafetových závodech, naleznete na stránce „Ze světa“.

Metodika se stále více objevuje na stránkách ATLETIKY díky trenérů Janu Pospíšilovi a trenérovi a pedagogovi Vladimíru Korbelovi. Jejich odborné materiály jsou na straně 13 a v příloze na stranách IX a X.  Opět jsme na stranách  6 a 14, i  v Kaleidoskopu na stranách XI a XII, připravili zajímavosti z domova.

V příloze je rovněž souhrn nejdůležitějších výsledků z domova a ze světa,  zajímavé statistické materiály nejlepších výkonů na území ČR  a nejlepších českých výkonů v neolympijských disciplínách. Před startem do sezpny se vám jistě hodí.

Nezapomeňte si  již předem zajistit celobarevnou červnovou ATLETIKU, kde najdete i reportáž z finále EP ve Florencii i Gävle, Zlaté tretry, PIM, Daňkova memoriálu, PMEZ, extraligy a další zajímavosti.

Příjemné počtení v květnové i červnové ATLETICE přejí Dana Zátopková, předsedkyně redakční rady a František Macák, šéfredaktor ATLETIKY.

Některé články z ATLETIKY č. 5 si můžete přečíst zde.