Vychází 675. číslo časopisu ATLETIKA

23. listopadu 2011, 11:25

Říjnové číslo odborného měsíčníku ATLETIKA vychází právě v těchto dnech.

Na titulní fotografii říjnové ATLETIKY si pohazuje Tatjana Leběděvová s atrapou zlaté cihly, kterou si vysloužila v Golden League společně se šekem na milion dolarů. První strany uvnitř časopisu patří dozvukům světového šampionátu v Helsinkách. Slovo mají vedoucí české mise v Helsinkách František Fojt a šéftrenér Václav Fišer.

Pod titulkem „Bronzová wellingtonská neděle“ si přečtěte reportáž ze Světového poháru v běhu do vrchu, jehož dějištěm byl Nový Zéland a odkud česká reprezentace přivezla tři medaile. Zavedeme vás také na Světové atletické finále do Monte Carla a na poslední závod GL v Berlíně. Z obou soutěží nabízí ATLETIKA také autentické fotografie. O milionářce z Volgogradu se dozvíte v článku „Matka si skočila pro milion“.

Další strany patří Mattoni Grand Prix a Adidas běhu pro ženy, soutěžím, které opět rozhýbaly českou metropoli. Podíváte se i ke slavnému běchovickému patníku, na start 109. ročníku nejstaršího běžeckého závodu Evropy.
V tradiční rubrice „A co dál?“ má tentokrát sólo Roman Oravec, který se předčasně rozloučil s atletickou kariérou.

Opět bohaté jsou stránky ze světa. Najdete informace o desetiboji v Talence, dozvíte se soupeře českých týmů v Evropských pohárech 2006, čerstvé novinky ze slovenské atletiky, z arabského mistrovství i z juniorských PMEZ.
Veterání letos měli opět „cestovatelský rok“ a přivezli řadu medailí z Edmontonu i ze San Sebastianu.

Také jsme nezapomněli na hlavní domácí události, jako bylo mistrovství ČR družstev ve Vítkovicích, plzeňská baráž, žákovské mistrovství v Jablonci i tradiční mezistátní utkání se Slovenskem, jehož dějištěm byl Hodonín. Zaznamenali jsme i poslední výškařské exhibice v Liberci a Porubě, výborné osobáky Špotákové, Wagnera i Dubnové, tak jako povýšení ředitele ASC Dukla Jaroslav Priščáka do hodnosti plukovníka.

Pro milovníky atletické statistiky je opět připravena bohatá příloha.

                                    Hezké počtení přeje 
 
                                                       František Macák, šéfredaktor ATLETIKY.
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí