přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Vychází 675. číslo časopisu ATLETIKA

Říjnové číslo odborného měsíčníku ATLETIKA vychází právě v těchto dnech.

Na titulní fotografii říjnové ATLETIKY si pohazuje Tatjana Leběděvová s atrapou zlaté cihly, kterou si vysloužila v Golden League společně se šekem na milion dolarů. První strany uvnitř časopisu patří dozvukům světového šampionátu v Helsinkách. Slovo mají vedoucí české mise v Helsinkách František Fojt a šéftrenér Václav Fišer.

Pod titulkem „Bronzová wellingtonská neděle“ si přečtěte reportáž ze Světového poháru v běhu do vrchu, jehož dějištěm byl Nový Zéland a odkud česká reprezentace přivezla tři medaile. Zavedeme vás také na Světové atletické finále do Monte Carla a na poslední závod GL v Berlíně. Z obou soutěží nabízí ATLETIKA také autentické fotografie. O milionářce z Volgogradu se dozvíte v článku „Matka si skočila pro milion“.

Další strany patří Mattoni Grand Prix a Adidas běhu pro ženy, soutěžím, které opět rozhýbaly českou metropoli. Podíváte se i ke slavnému běchovickému patníku, na start 109. ročníku nejstaršího běžeckého závodu Evropy.
V tradiční rubrice „A co dál?“ má tentokrát sólo Roman Oravec, který se předčasně rozloučil s atletickou kariérou.

Opět bohaté jsou stránky ze světa. Najdete informace o desetiboji v Talence, dozvíte se soupeře českých týmů v Evropských pohárech 2006, čerstvé novinky ze slovenské atletiky, z arabského mistrovství i z juniorských PMEZ.
Veterání letos měli opět „cestovatelský rok“ a přivezli řadu medailí z Edmontonu i ze San Sebastianu.

Také jsme nezapomněli na hlavní domácí události, jako bylo mistrovství ČR družstev ve Vítkovicích, plzeňská baráž, žákovské mistrovství v Jablonci i tradiční mezistátní utkání se Slovenskem, jehož dějištěm byl Hodonín. Zaznamenali jsme i poslední výškařské exhibice v Liberci a Porubě, výborné osobáky Špotákové, Wagnera i Dubnové, tak jako povýšení ředitele ASC Dukla Jaroslav Priščáka do hodnosti plukovníka.

Pro milovníky atletické statistiky je opět připravena bohatá příloha.

                                    Hezké počtení přeje 
 
                                                       František Macák, šéfredaktor ATLETIKY.