Vycházející evropskou hvězdou je David Storl

čtvrtek 29. září 2011
Německý koulař zvítězil v mužské části ankety, kterou pátým rokem pořádá Evropská atletika. Storl letos ovládl nejen šampionát „své“ kategorie v Ostravě, zvítězil i ve světové konkurenci dospělých v Tegu.

Kariéra v červenci 21letého rodáka ze saského Rochlitzu nabrala v sezoně pořádné obrátky. Že získá David Storl titul mezi svými vrstevník na mistrovství Evropy v Ostravě se tak nějak čekalo. Zvítězit dokázal sice ne hladce, nakonec ale přeci jen rozdílem třídy. Fakt, že si dokázal poradit i s mnohem tužší konkurencí na světovém šampionátu, zejména zámořských koulařů, můžeme směle považovat za jednu ze senzací z Tegu.

David Storl na ostravském ME do 23 let, foto: P. Lebeda

Velmi podobnou bilanci jako Storl se může pochlubit polský tyčkař Pawel Wojciechowski, který navíc sezonu patrně ukončí na čele světových tabulek. Storlovým trumfem v rukávě je však stříbrná medaile z halového ME v Paříži, kde Wojciechowski skončil "až" čtvrtý.

Třetí příčku v anketě obsadil talent francouzského sprintu Jimmy Vicaut. Devatenáctiletý mladík vyhrál letošní juniorské mistrovství Evropy časem 10.07, což ho v dlouhodobých kontinentálních statistikách kategorie řadí na třetí místo za krajana Lemaitra a Brita Chamberse. V Tegu se Vicaut stal teprve druhým juniorem v historii, který se probojoval do finále seniorského MS. Po výkonu 10.27 v protivětru doběhl na šestém místě.

Evropské vycházející hvězdy ženské atletiky by měly být vyhlášeny ještě tento týden, v tom příštím by se k nim měli přidat vítězové v hlavních kategoriích, které určí Evropského atleta a atletku roku. Ocenění bude dotyčným předáno 15. října na slavnostním galavečeru ve španělské Aroně.