přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. září 2011, 18:19

Vycházející evropskou hvězdou je David Storl

Německý koulař zvítězil v mužské části ankety, kterou pátým rokem pořádá Evropská atletika. Storl letos ovládl nejen šampionát „své“ kategorie v Ostravě, zvítězil i ve světové konkurenci dospělých v Tegu.

Kariéra v červenci 21letého rodáka ze saského Rochlitzu nabrala v sezoně pořádné obrátky. Že získá David Storl titul mezi svými vrstevník na mistrovství Evropy v Ostravě se tak nějak čekalo. Zvítězit dokázal sice ne hladce, nakonec ale přeci jen rozdílem třídy. Fakt, že si dokázal poradit i s mnohem tužší konkurencí na světovém šampionátu, zejména zámořských koulařů, můžeme směle považovat za jednu ze senzací z Tegu.


David Storl na ostravském ME do 23 let, foto: P. Lebeda

Velmi podobnou bilanci jako Storl se může pochlubit polský tyčkař Pawel Wojciechowski, který navíc sezonu patrně ukončí na čele světových tabulek. Storlovým trumfem v rukávě je však stříbrná medaile z halového ME v Paříži, kde Wojciechowski skončil "až" čtvrtý.

Třetí příčku v anketě obsadil talent francouzského sprintu Jimmy Vicaut. Devatenáctiletý mladík vyhrál letošní juniorské mistrovství Evropy časem 10.07, což ho v dlouhodobých kontinentálních statistikách kategorie řadí na třetí místo za krajana Lemaitra a Brita Chamberse. V Tegu se Vicaut stal teprve druhým juniorem v historii, který se probojoval do finále seniorského MS. Po výkonu 10.27 v protivětru doběhl na šestém místě. 

Evropské vycházející hvězdy ženské atletiky by měly být vyhlášeny ještě tento týden, v tom příštím by se k nim měli přidat vítězové v hlavních kategoriích, které určí Evropského atleta a atletku roku. Ocenění bude dotyčným předáno 15. října na slavnostním galavečeru ve španělské Aroně.

Výsledky ankety:

1. David Storl (GER)
2. Pawel Wojciechowski (POL)
3. Jimmy Vicaut (FRA)
4. Adam Kszczot (POL)
5. Zigimunds Sirmais (LAT)
6. Jack Greene (GBR)
7. Sheryf El Sheryf (UKR)
8. Gabriel Navarro (ESP)
9. Kevin Mayer (FRA)
10. Varg Konigsmark (GER)
11. Bence Pasztor (HUN)
12. Sergey Morgunov (RUS)
13. Ilgizar Safiulin (RUS)

Předešlé „Vycházející hvězdy“

2010 Teddy Tamgho (FRA)
2009 Christophe Lemaitre (FRA)
2008 Raphael Holzdeppe (GBR)
2007 Andrew Howe (ITA)

Statistiky Davida Storla

Adam Pražák, Michal Procházka

Vytisknout