přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vskutku našlapaný víkend

Mašina jménem halová sezona 2009 se rozjela naplno a důkazem je nadcházející víkend. Co nás v něm čeká?

Ty hlavní události pochopitelně zachytíme na atletika.cz i s komentáři českých aktérů. Začneme domácím dění. V plné permanenci je již od dnešního dopoledne přetlaková hala na pražském Strahově, kde zahájilo a až do neděle potrvá mistrovství republiky ve vícebojích a mládeže v chůzi. Veškeré podrobnosti najdete v Zaostřeno na, z akce pochopitelně přineseme zpravodajství.

V sobotu se k „nafukovačce“ přidá i hala Otakara Jandery, která hostí již vlastně zavedený mítink Grand Prix Olymp s řadou domácích i zahraničních hvězd. Z našich borců jmenujme minimálně překážkáře Petra Svobodu (útok na český rekord) a Lucii Škrobákovou (útok na limit pro HME), k vidění budou ale i další. Pro zájemce jsou tu k dispozici alespoň naše informace.

Sobota 7. února je doslova nabitá i za našimi hranicemi atletickými událostmi. Jako první (13:00 pražského času) se rozběhne vícebojařský mítink v estonském Tallinnu. Českou stopu udělá však až druhý den Denisa Rosolová (od 10 hodin), Roman Šebrle svou účast odřekl.
Více k Tallinnu

Je o nějakou půlhodinku později startuje mítink v „halové výškařské Mekce“ – německém Arnstadtu – a nebudou tu chybět ani čeští skokani Iva Straková, Jaroslav Bába a Tomáš Janků.
Více k Arnstadtu

V podvečer se budou prát o limity v německé Postupimi tyčkaři Michal Balner, Štěpán Janáček a Jan Kudlička.
Více o Postupimi

Český sobotní účet uzavře Dana Šatrová, která poběží (ve 20:12) v německém Stuttgartu další kvalitně obsazenou patnáctistovku. Mítink jako takový startuje již ve tři hodiny.
Více k Stuttgartu

Spíše do neděle již bude patřit mítink v americkém Bostonu. Řadu světových hvězd korunuje třeba nedávno šestimetrový tyčkař Steve Hooker.
Více o Bostonu

Na starém kontinentě je nachystán rovněž kvalitní mítink, konkrétně v belgickém Gentu. O nominaci na HME bude usilovat půlkař Jakub Holuša.
Více o Gentu

A pochopitelně finišují zmíněná vícebojařská klání – Strahov a Tallinn. Je na co se těšit. Jednou větou: sledujte atletika.cz .

Michal Procházka

Vytisknout