Vrchaři bojovali o Evropu

V Perné u Mikulova se uskutečnil nominační závod pro ME v běhu do vrchu.

Běh přes Tabulovou horu byl pro vrchaře, kteří pomýšleli na účast na evropském šampionátu, klíčový. V hlavním mužském závodě zvítězil Jan Havlíček ze Slavie Praha, který byl v cíli za 55:25 min (13,3 km, převýšení 850 m). O 16 vteřin později finišoval na druhém místě Pavel Brýdl (Nové Město n M.), třetí byl Petr Pechek z Maratonstavu Úpice, který jen těsně předčil čtvrtého Dušana Podroužka (Slovan Liberec).

Mezi ženami dominovala Pavla Matyášová z Maratontavu Úpice, jíž 7.3 km dlouhá trať s převýšení 450 m trvala 33:12 min. Druhá doběhla Iva Milesová (Kovošrot Praha) před Helenou Poborskou (Olymp).

Juniorky vyhrála Karolína Grohová před domácí Martinou Vévodovou, mezi jejich stejně starými vrstevníky dominovali Radoslav Groh s Jiřím Homoláčem a Ondřej Fejfarem.

Na šampionátu, který se uskuteční 12.7. v německém Zell am Hammersbach, mohou startovat čtyřčlenné týmy mužů, juniorů a žen, v kategorii juniorek pak tři závodnice. Nedělní závod v Perné určil tři reprezentanty (resp. dvě junirky), jedno nominační místo v každé kategorii bude obsazeno na základě divoké karty.