přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. srpna 2003, 11:02

Vrbenská v sobotu zvítězila hodem přes 65 metrů

Účastnice blížícího se MS v Paříži Lucie Vrbenská má týden před odletem ještě nabitý program.

Česká rekordmanka se představila v sobotu v Novém Městě nad Metují v rámci Východočeského turné a včetně tohoto závodu během osmi dnů absolvuje tři starty. Lucie Vrbenská, která příští týden odcestuje na světový šampionát do Paříže, v Novém Městě zvítězila v rekordu mítinku kvalitním výkonem 65,06 m. "Už jen dolaďujeme formu na mistrovství světa, takhle dlouhý hod jsme nečekali," neskrýval překvapení trenér Vrbenské Milan Horák. Jeho svěřenkyni čeká ještě pozítří mítink v Pardubicích a v sobotu 16. srpna vystoupení při Česká spořitelna extralize v pražském Edenu, kde bude pravděpodobně startovat také v kouli a disku.


Foto: F. Macák


"Vypadá to, že se Lucka obětuje pro družstvo a nastoupí ve třech disciplínách," konstatuje Horák, "v kouli a disku ale předpokládáme, že dá jenom jeden pokus." Šestadvacetiletá závodnice Olympu Praha ve svém posledním závodě před hlavním vrcholem sezony bude startovat na domácí půdě. Právě v Edenu totiž Vrbenská trénuje. "Nevím, jestli je to v tuto chvíli ideální," pochybuje Horák, "pro Lucku to bude asi spíš trénink než závod." 

Na Stade de France v Paříži nastoupí Vrbenská ke svému druhému startu na mistrovství světa. Před dvěma lety v Edmontonu skončila v kvalifikaci, to však měla výrazně horší osobní rekord než dnes. Před měsícem při mistrovství republiky v Olomouci vytvořila vynikající národní rekord 67,86 m, který v průběhu sezony pravidelně potvrzovala dalšími dlouhými pokusy. "Počítám, že v Paříži bude potřeba na postup do finále 66, možná 67 metrů," odhaduje česká reprezentantka, která na své velké finále teprve čeká. V Paříži Vrbenská nastoupí do kvalifikace v úterý 26. srpna dopoledne, případné finále je na pořadu o dva dny později od 20,45 hodin.

Tomáš Klement

Vytisknout