přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Vrbenská uvízla v kvalifikaci olympijského kladiva

Výkon hluboko pod své možnosti předvedla v olympijské kvalifikaci česká kladivářka Lucie Vrbenská. Ve skupině A skončila až jednadvacátá a do finále se nepodívá.

Prvním pokusem trefila ochrannou klec, ve druhém jí naměřili 60.14. Závěrečný hod sice přinesl zlepšení, ale bohužel jen o několik centimetrů. 60.29 je výkon hluboko pod možnosti české kladivářky. Vždyť na červnovém mistrovství republiky poslala čtyřkilové závaží do vzdálenosti 66.86 a její osobní rekord z loňského roku je ještě o metr delší!

Nejlepší výkon v kvalifikační skupině A předvedla Číňanka Yuan Guová. Prvním hodem nejenže pohodlně překonala limit pro přímý postup, ale vytvořila i nový olympijský rekord. Aktuálně má hodnotu 71.65. S podobnou suverenitou se v kvalifikaci představila také Ukrajinka Sekačovová, když za Číňankou zaostala jen o 2 centimetry.  Přímý postup ze skupiny A  po přehození hranice 68.50 zajistily ještě Němka Bunjesová, Kubánka Morenová a Skolimowská z Polska.

Olympijský rekord nevydržel v držení Číňanky dlouho. Ve skupině B poprvé roztočila kladivo Ruska Kuzenková, hodila 73.71 a mohla se jít sprchovat s novým OR a finálovým postupem v kapse. Kromě ní přehodilo ve skupině B kvalifikační limit 9 závodnic. V patnáctičlenném finále bude mít plné, tedy trojí zastoupení Čína, Kuba a Německo. 2 zástupkyně vyšle Ukrajina a Polsko, po jedné Rusko a Bělorusko.   

Výsledky kvalifikace naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout