přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vrátí se Dukla mezi evropskou elitu?

Na pražskou Duklu a USK čeká o víkendu PMEZ. Muži z pražské Dukly musí ve skupině B skončit nejhůře do druhého místa, USK se chce v "Áčku" udržet.

O víkendu čeká na dva mistrovské týmy - mužskou Duklu a ženský USK - souboj s dalšími evropskými mistry na PMEZ. USK bude bojovat o udržení v elitní skupině A v malém portugalském městečku Albufeira. Loni skončily ženy z USK na posledním šestém nepostupovém místě. Dukla loni sestoupila do skupiny B a letos se bude na Slovensku snažit o návrat mezi nejlepší evropské kluby.

Pražská Dukla loni sestoupila do skupiny B. "Jednoznačným cílem je postup zpět do skupiny A," říká vedoucí týmu Radomil Skoumal. "Bude k tomu nutné skončit do druhého místa, ale rádi bychom vyhráli." Dukla nastoupí v co možná nejsilnějším složení. "Nemáme ale obsazené všechny disciplíny, proto jsme se domluvili na jednorázovém hostování s jinými oddíly," vysvětluje Skoumal. Původně se počítalo ve výšce se Svatoslavem Tonem, ale necítil se z Turnova zdravotně úplně fit, takže ho nahradil Tomáš Janků, ačkoliv mu to zasáhne do tréninkového plánu. Další změnou je oštěp, kde měl původně místo Syrovátka házel Veselý. Ten má ale problém s kotníkem.

"Cílem USK je udržení se v elitní skupině A i pro příští sezónu, což znamená umístění družstva nejhůře do 6.místa. Konkurence na PMEZ je rok od roku silnější, bude to velice těžké," přiznává vedoucí družstva Jana Šmidáková. "Loni jsme se udržely tak trochu zázrakem. Oporou bude především Bára Špotáková v oštěpu, která loni předvedla na PMEZ výkon roku, ve výšce bude jistě skvělá Laláková. Loni musela na poslední chvíli zaskakovat Denisa Ščerbová. No a dalším z trumfů je Zuzana Hejnová, která loni vynechala kvůli maturitě. Naopak oproti minulým vystoupením na PMEZ bude družstvo postrádat zejména trojskokanku Šárku Kašpárkovou, dálkařku Lucii Komrskovou a běžkyni Lídu Formanovou. Naší největší slabinou jsou tradičně vrhy, ale dva „osobáky“ ze sobotní Extraligy Kamily Hlaváčové ukazují, že ani tady by to nemusela být ta nejméně bodovaná místa."


Skupina A - Estádio Municipal de Albufeira - Portugalsko

Zúčastněné týmy:
ŽENY: Luč Moskva (Rusko), Valencia Terra i Mar (Španělsko), Fondiaria - SAI Atletica (Itálie), Panellinios F.C. Club (Řecko), Enka Spor Kulubu (Turecko), USK Praha (ČR), USC Mainz (Německo), Sparta AM (Dánsko).

Sestava družstva USK Praha:  
100 m: Bažatová, 200 m: Klapáčová, 400 m: Bartoničková, 800 m: Lochmanová, 1500 m: Čapková, 3000 m: Kamínková, 5000 m: Kamínková, 100 m př.: Martincová, 400 m př.: Z. Hejnová, 3000 m př.: Lustigová, výška: Laláková, dálka: Bičíková, trojskok: Kohútová, oštěp:  Špotáková, koule: Hlaváčová, disk: Hlaváčová, kladivo: Ledvinová, tyč: Ptáčníková, 4x100 m: Bičíková, Klapáčová, Bažatová, Trčková, 4x400 m: Bergrová, Lochmanová, Hejnová, Bartoničková.

Další informace naleznete zde.

***

Skupina B - Dubnica nad Váhom - Slovensko

Zúčastněné týmy:
MUŽI:
TJ Dukla Praha (ČR), C.A. Montreuil (Francie), Sparta AM (Dánsko), Maccabi Tel-Aviv (Izrael), AK Crvena Zvezda Beograd (Srbsko), Phanos Amsterdam (Nizozemsko).

Sestava družstva TJ Dukla Praha:
100 m: V. Šulc, 200 m: Schiller, 400 m: K. Bláha, 800 m: R. Svoboda, 1500 m: Holuša, 3000 m: Šneberger, 3000 m př.: Zouhar, 110 m př.: Sajdok, 400 m př.: Tesařík, výška: T. Janků, tyč: Ptáček, dálka: Wagner, koule: Stehlík, disk: Malina, kladivo: Melich, oštěp: Syrovátko, 4x100 m: zatím není známo, 4x400 m: zatím není známo.

Další informace naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout