přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. června 2004, 16:41

Vojtík si zajistil účast na olympijských hrách

Na mistrovství ČR v Plzni vybojoval sprinter Jiří Vojtík zlatou medaili na 200 metrů v čase, který ho posunul na olympijské hry v Aténách.

Už v rozběhu se nejrychlejší Čech současnosti postaral o posun rekordních tabulek. Jiří Vojtík vytvořil nový rekord šampionátu časem 20.76 a jedinou setinu tak zaostal za limitem pro OH v Aténách. Kýženou normu na srpnové OH sprinter Olympu Praha splnil ve finálovém běhu, kde zvítězil za vynikajících 20.69.   

Tyčku žen na stadionu ve Štruncových sadech opanovala Kateřina Baďurová, když nejprve výkonem 4.41 m o 1 centimetr vylepšila svůj nominační výkon na OH v Aténách a osobní rekord. Poté se česká reprezentantka úspěšně pokoušela o další výšku 4.51 m. O útok na nový rekord šampionátu (4.55) se závodnice pražského USK už nepokoušela. "Týden jsem jezdila na kole, možná mi to prospělo," usmála se Baďurová, "zvolila jsem tvrdší tyč a hlavně jsem šla už z dlouhého rozběhu. Jsem štastná za překonaný osobní rekord o 11 centimetrů," uzavřela. Stříbrnou medaili si z Plzně odváží Pavla Hamáčková. Česká rekordmanka zdolala 4.15 m, následných 4.25 m (případné potvrzení limitu na OH) bylo dnes nad její síly. "Dneska mi nevycházel rozběh, nedokážu si sama poradit. Myslím si, že byla chyba dnes závodit," poznamenala Hamáčková ke svému druhému závodu v sezoně.

Zlatou medaili na 800 metrů mužů vybojoval mílař Michal Šneberger. Účastník halového MS v Budapešti zvítězil časem 1:48.38. „Prioritou pro mě je 1500 metrů, ale i na půlce bych chtěl dosáhnout B-limitu na olympiádu,“ přiznal Šneberger, „škoda, že neběžel Roman Oravec, to by mělo lepší atmosféru.“ Čtvrtkařským šampionem pro rok 2004 se stal kladenský Jan Hanzl, když trať 400 metrů urazil za 46.44 a o více než půl vteřiny vylepšil osobní rekord. Zkušený Karel Bláha získal stříbro v čase 46.74, obhájce titulu Václav Bláha skončil třetí výkonem 46.92.

On-line výsledky z mistrovství ČR mužů a žen v atletice sledujte ZDE.

Tomáš Klement

Vytisknout