přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. srpna 2011, 16:32

Vlašičová se i přes zranění chce pokusit o obhajobu

Chorvatská výškařka a podle ankety IAAF nejlepší atletka světa loňského roku se v Tegu zkusí popasovat s poškozenou kolenní šlachou, kterou si natrhla minulou sobotu.

Blanka Vlašičová se chce pokusit rozšířit sbírku svých světových titulů a po Ósace a Berlíně vystoupat na nejvyšší stupínek i v Tegu. A to přesto, že její zdravotní stav je na hony vzdálen ideálu. Před týdnem při tréninku totiž pocítila silnou bolest v levém koleni a následná magnetická rezonance odhalila poškození šlachy. „Před pár dny jsem v tréninku zvládla jen 24 pokusů a rozhodla se, že na šampionát do Tegu nepojedu. Jenže jsem s tou myšlenkou nevydržela žít déle než dvanáct hodin,“ přiznala na dnešní tiskové konferenci v rodném Splitu.

„Prostě bych nedokázala sedět třetího září před televizí a jen tak čekat, až vyhraje někdo jiný. Jen bych to ulehčila soupeřkám a nebylo by to fér ani vůči mému týmu a fanouškům,“ zdůvodnila populární Chorvatka změnu svého rozhodnutí.

Pokud tedy poškozená šlacha vydrží tři tréninky, které zbývají do odletu Vlašičové do Koreje, měla by evropská šampionka v Tegu nastoupit. Cíle si však vzhledem k okolnostem stanovuje opatrněji, než jak by se jinak na druhou ženu historických tabulek patřilo. „Chci se dostat se do finále a potvrdit, že se můžu měřit s nejlepšími," prohlásila.

Nebýt zranění, patřila by Vlašičová v Tegu k favoritkám, i když se jí letos tolik nedařilo. Z její dřívější dvoumetrové normy se stala ojedinělá výjimka (24. 6. ve Splitu) a do neporazitelnosti měla také daleko. Na kontě měla i jeden výslovný propadák, to když v Lausanne skončila po zdolání (na své poměry) pouhých 190 cm až šestá. Na vedoucí ženu letošních tabulek, Rusku Čičerovovou, ztrácí 7 cm. Připočteme-li pak nový hendikep, dala by se její případná obhajoba označit za malý zázrak.

Adam Pražák

Vytisknout