přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2010, 21:24

Vlašičová kralovala Arnstadtu

Prestižní výškařské klání v německém Arnsdtadtu vyhráli lídři sezony Vlašičová a Uchov. Jaroslav Bába skončil pátý.

Mistryně světa Blanka Vlašičová z Chorvatska předvedla na nejprestižnějším výškařském mítinku halové sezony výkon 206 cm a útočila i na světové maximum „pod střechou“ 208 cm, které tu před čtyřmi lety vytvořila Švédka Kajsa Bergqvistová. Laťka z výšky 209 cm však třikrát spadla.


Vlašičová už přislíbila účast na letošní Zlaté tretře Ostrava, foto: www.graf.cz


„Vynechala jsem dvoumetrovou výšku a 202 cm skočila až napotřetí. To mě povzbudilo. Byl to dobrý skok, stejně jako ten na 206 cm. Jinak se ale závody nekonaly v pro mě ideální dobu, od dvou do čtyř odpoledne většinou spím,“ komentovala chorvatská hvězda svůj výkon, jímž se zařadila na třetí místo historických tabulek v hale po bok Štefce Kostadinovové. Výše v hale skočily jen Heike Henkelová a rekordmanka Bergqvistová.

Druhé místo v soutěži obsadila v osobním rekordu rovné dva metry Ruska Světlana Školinová, za ní se seřadily tři dámy, které skočily 196 cm a jejichž pořadí – 3. Gordějevová, 4. Krögerová a 5. Howardová – určil odlišný zápis.

Mezi muži zvítězil halový mistr Evropy a vítěz letošní Moravské výškařské tour Ivan Uchov z Ruska, který jako jediný zdolal 235 cm. Jeho krajan Jaroslav Rybakov skočil o 2 cm méně, třetí skončil s 228 cm Kypřan Kyriakos Ioannou. Český zástupce Jaroslav Bába obsadil s 224 cm pátou příčku. 

Výsledky z mítinku v Arnstadtu zde.

Adam Pražák

Vytisknout