přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. října 2007, 16:50

Vlašičová je evropskou atletkou roku

Třiadvacetiletá chorvatská výškařka zvítězila v anketě EAA Waterford Crystal pro rok 2007. Mistryně světa v oštěpu Barbora Špotáková obsadila v prestižní anketě sedmé místo.

Foto: EAA

Vlašičová měla letos veleúspěšnou sezonu. Prohrála pouze v jednom z 19 startů v sezoně, opakovaně vylepšila národní rekord až na 207 centimetrů a několikrát se pokoušela o světový rekord Bulharky Kostadinovové (2.09 m). V anketě o evropskou atletku roku zaznamenala hned dvě prvenství. Je první Chorvatkou a první výškařkou, která toto ocenění získala.

"Na každém mítinku jsem měla stejný cíl," řekla Vlašičová. "Samozřejmě vyhrát, vždy toužím vyhrát, ale také překonat dvoumetrovou hranici." Výborný rok korunovala Vlašičová v Ósace, kde získala titul mistryně světa. "Každé ráno, když se probudím, říkám si ‘dobré ráno, mistryně světa!'".
 
Loňská vítězka, vítězka Carolina Klüftová skončila letos v hlasování druhá, tyčkařská hvězda Jelena Isinbajevová si pohoršila z loňského druhého na třetí místo. Naopak česká rekordmanka a mistryně světa v oštěpu Barbora Špotáková si polepšila z patnáctého na 7. místo. Zítra uveřejní EAA výsledky ankety v kategorii mužů.


Kompletní pořadí naleznete ke stažení zde.

Pořadí TOP 10:
1. Blanka Vlašičová (Chor.)

2. Carolina Klüftová (Švéd.)
3. Jelena Isinbajevová (Rus.)
4. Taťjana Lebeděvová (Rus.)
5. Franka Dietzschová (Něm.)
6. Susanna Kallurová (Švéd.)
7. Barbora Špotáková (ČR)
8. Betty Heidlerová (Něm.)
9. Kim Gevaertová (Bel.)
10. Naide Gomesová (Por.)

David Klempíř

Vytisknout