přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. února 2008, 19:30

Vlašićová zase o chlup lepší

Chorvatská výškařka Blanka Vlašićová skočila na mítinku v Banské Bystrici 2.04 a o další centimetr vylepšila své vedoucí postavení v čele tabulek. Mezi muži vládl Holm s 234 cm. Nejlepšími Čechy byli Straková a Bába, který splnil B limit pro OH.

Mistryně světa z Ósaky přidala další důkaz, že nad laťkou v současnosti nemá konkurenci. Banskobystrický výškařský mítink s oficiálním názvem Europa SC high jump 2008 jasně vyhrála novým výkonem roku, když nejbližší soupeřku nechala sedm centimetrů za sebou. Zastavil ji až pokus o vylepšení vlastního rekordu mítinku, který tu vytvořila před rokem. Tentokrát však výšce 2.06 třikrát neuspěla. "Mé nejlepší skoky přišly kdoví proč až po překonání dvou metrů. Do té doby mi nejspíš chyběla motivace. Jsem šťastná, jaký jsem zde udělala výsledek. Naposledy jsem skákala před třemi dny a moje nohy toho mají opravdu dost. Budu se sem vracet stále znovu a znovu, dokud nepředvedu světový rekord, který jsem tu slíbila už před dvěma lety," řekla Vlašićová nadšenému publiku v hale Štiavničky.   

Foto: graf.cz

Druhá skončila výkonem 197 cm Ruska Jekatěrina Savčenková, třetí byla Marina Aitovová z Kazachstánu, která předvedla 1.94 stejně jako nejlepší z tria českých reprezentantek Iva Straková. Ta však měla navíc opravu na 190 cm. "Nemohu být nespokojena. Bojovala jsem s nachlazením, ještě v pátek jsem měla zvýšenou teplotu. Na druhou stranu je mi líto, že odolalo 197 cm. Všechny tři pokusy byly nadějné," vzkázala z Bystrice Straková.

Zbylé Češky, Barbora Laláková a Romana Dubnova, rázně zakončily bezchybnou jízdu na 190 cm a spolu s Maďarkou Gyorffyovou a Švédkou Greenovou se podělily o pátou příčku.

Nezklamala ani druhá hvězda

Mezi muži se prosadil hvězdný Švéd Stefan Holm, který skočil 234 cm, aby se pak, podobně jako Vlašićová, pokoušel o překonání vlastního rekordu mítinku. Ani on však úspěšný nebyl a 238 cm mu třikrát spadlo. V čele světových tabulek tak i nadále zůstává Rus Andrej Silnov výkonem z Arnstadtu 2.37.

Druhé místo v Bystrici obsadil Američan Jesse Williams v osobním rekordu 2.32. Třetí a čtvrtý v pořadí, Ukrajinec Demjaňuk a Kubánec Moya, skončili o dva centimetry níže. Na 2.30 pak bohužel marně útočil i lepší z dvojice Čechů Jaroslav Bába, který si tak na splnění limitu do Valencie bude muset ještě počkat. Drobnou útěchou mu budiž, že se svým banskobystrickým výkonem 228 cm dostal na první místo uchazečů o Peking před Svatoslava Tona, který B-limit na OH splnil hned při svém prvním závodu v Hustopečích. Od té doby však své letošní maximum 227 cm nevylepšil, což platilo i tentokrát. S 2.20 skončil jedenáctý.   

Výsledky:
Ženy
1. Vlašićová (Chor.) 2.04,2. Savčenková (Rus.) 1.97, 3. Aitovová (Kaz.)1.94, 4. Straková 1.94, 5. Gyorffyová (Maď.), Laláková, Dubnova, Greenová (Švéd.) všechny 1.90

Muži
1. Holm (Švéd.) 2.34, 2. Williams (USA) 2.32, 3. Demjaňuk (Ukr.), 4, Moya (Kuba) oba 2.30, 5. Bába 2.28,...11. Ton 2.20

Kompletní výsledky naleznete zde.

Minifotogalerie z akce, foto:graf.cz

BábaBB08AGv.jpgVlasicovaBB08AGv.jpg Holm3BB08AGv.jpgHolmBB08AGv.jpgNieto+plakatBB08AGv.jpg
Holm2BB08AGv.jpg

Adam Pražák

Vytisknout