přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vítkovický stadion by měl patřit jen atletům

Namísto rozsáhlé rekonstrukce na multifunkční třicetitisícovou arény jen menší úprava. Taková je aktuální situace ohledně plánovaných změn v Ostravě Vítkovicích.

„Došlo k přehodnocení původního konceptu. Fotbalisté nebyli spokojeni s tím, že by měli mít stadion s atletickou dráhou, což jsme my prosadili, a tak jim město postaví zcela nový stadion,“ uvedl k tomu předseda AK SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. Krok ostravského magistrátu však ještě musí schválit zastupitelstvo – zatím jej potvrdila městská rada.


Vítkovický stadion se dočká rekonstrukce, byť v menším rozsahu. Tribuny budou kryté, všechna místa k sezení

Ani vyznavači královny sportu nemají přijít zkrátka. „Náš stadion bude zrekonstruován v menší míře, než se původně plánovalo, s tím, že v budoucnu bude sloužit výhradně atletice,“ pokračuje Zvolánek. Jedná se o každoroční Zlatou tretru (ZT), ale také o mistrovství Evropy do 22 let za tři roky, stadion už zažil loňské dorostenecké MS. „Atletický stadion ve Vítkovicích přestavíme tak, aby na něm mohly být pořádány světové mítinky,“ potvrdil pro Deník náměstek ostravského primátora Lubomír Pospíšil.

„Všechna místa budou k sezení a proti hlavní tribuně se nově postaví ještě jedna s kompletním zázemím včetně skyboxů, posilovny atd. Kapacita stadionu by měla být okolo 15 tisíc diváků,“ uvedl dále Zvolánek. „Rekonstrukce začne v srpnu 2009, víceméně hotovo by mělo být v březnu 2011. Kompletně by měl být stadion připraven nejpozději v červnu, neboť v červenci tam je ME do 22 let,“ upozornil šéf vítkovických atletů.

Přestavba „Vítkovic“ by měla přijít na dvě stě padesát milionů korun. Nová fotbalová aréna pak maximálně do jedné a půl miliardy. Varianta dvou stadionů by tak měla být i levnější, protože předešlý multifunkční projekt počítal s dvěma a půl miliardami. Finance by měly přijít ze spolupráce soukromého a veřejného sektoru, to zůstává stejné.

Ani současná varianta však není bez komplikací. Může se stát, že až Bazalům skončí ligová výjimka v roce 2010, sejdou se dočasně ve Vítkovicích nejen místní atleti a fotbalisté, ale také Baník. Už teď je jisté, že právě pro rok 2010 si bude muset Zlatá tretra najít náhradní azyl. Výsledek by však měl prospět oběma stranám. Obecně funguje symbióza atletů a fotbalistů málokde, příkladů třenic je spousta, a nemusí jít a priori o oboustrannou averzi.

Michal Procházka

Vytisknout