přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vinš vyhrál EYOF

Česká výprava získala na Evropském olympijském festivalu mládeže první zlato. Postaral se o to čtvrtkař Martin Vinš.

Martin Vinš bude mít na finské Tampere zlatou vzpomínku. Vysloužil si ji svým vítězstvím v závodě na 400 m, kterého dosáhl po výkonu 48.23 a na 4 setiny se tak přiblížil svému maximu. O 9 setin za českým dorostencem doběhl Němec Atibioke, třetí byl Ital Re.


Martin Vinš po vítězném finále, foto: tampere2009.fi

Půlkař Miroslav Burian potvrdil své kvality, když vyhrál své semifinále a do medailových bojů postoupil s nejlepším časem z budoucích finalistů 1:51.77. Do elitní osmičky se dostala i překážkářka Helena Tomková. Její čas v semifinále (13.78) byl čtvrtý nejrychlejší.
Dál jde také Irena Šedivá, která byla druhá ve své kvalifikační skupině a s výkonem 46.70 postupuje jako šestá.

Marek Bárta nenavázal na své úspěšné představení v disku, kde získal stříbro, a v kouli nebude bojovat o medaile. V kvalifikaci na něj po výkonu 16.15 m vybylo čtrnácté místo. Na účast ve finále bylo třeba vrhnout nejméně 17 metrů.
Petr Kaminski se po stýplu představil i na patnáctistovce a po výkonu 4:12.54 se umístil na 13. místě. Vyhrál Portugalec Pinto, který proběhl cílem v čase 3:57.46.

V dálkařském sektoru se nejvíce událo v poslední sérii. Dosavadní lídr Dobrev z Bulharska se po ní propadl až na třetí místo poté, co jeho výkon 730 cm nejprve o 7 cm překonal Dán Trajkovský a posléze vyrovnal Francouz Bertrand, který měl delší druhý nejlepší skok.
Dívčí čtvrtce kralovala Běloruska Jurenjová výkonem 53.90. Patnáctistovku vyhrála Irka Mageeanová s časem 4:15.46.

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout